Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2022

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Αιολικός επί της Α.Ε.Λ. με 73-71

Απέναντι στην ΑΕΛ (δεύτερη ομάδα του πρωταθλήματος ) ο Αιολικός δεν πτοήθηκε έπαιξε με ψυχή και πάθος και πήρε στο τέλος το παιχνίδι με 73-71.
Στην αρχή του πρώτου δεκαλέπτου ο Αιολικός ήταν μπροστά στο σκορ αλλά οι έμπειροι παίκτες της Α.Ε.Λ. όχι μόνο ισοφάρισαν αλλά και προσπέρασαν τελειώνοντας το δεκάλεπτο με 21-22!

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Α.Ε.Λ εκμεταλλεύθηκε τα λάθη της άμυνας του Αιολικού και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 36-43!

Στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αιολικός περιόρισε τα λάθη , γύρισε το παιχνίδι και δεν έδωσε τη δυνατότητα στην Α.Ε.Λ. να πάρει τη νίκη.

Αιολικός - Α.Ε.Λ.  73-71
Δεκάλεπτα:21-22, 36-43, 55-56, 73-71

Αιολικός (Στεργιόπουλος Ι.) Βόντζος, Χατζής ,Σαμαράς 19(3), Μπαιράμης 9(1), Μισαηλίδης 16(2), Κολτσιδόπουλος, Σαββίδης 3, Βαγιόπουλος 11,Θεοδωρόπουλος,Γκριτζαλής,Μανέ,Παρισάκης 15(1).
Α.Ε.Λ.(Γκανέτσας Α.)Τσόγιας 5, Γκανέτσας Α 21(3), Δελής 18(1), Κρικώνης 7(1), Πολυχρονιάδης 7(1), Γκέκας, Φασλής, Γεωργόπουλος 1, Πάσχος 12.