Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022

Γ.Σ.Φαλανης - Αστέρας 69-77 (Παιδικό Λάρισας)

Ο Αστέρας Λάρισας επικράτησε του ΓΣ Φαλάνης με σκορ 69-77,  κανοντας την έκτη του νίκη σε οκτώ αγώνες , σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με δυνατές μάχες  για την πορτοκαλί θεά. Οι αθλητές και των δύο ομάδων άφησαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον τους σε ένα ματς διαφήμιση.

Οι μικροί του Αστέρα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άρχισαν να χτίζουν μια διαφορά στο παιχνίδι που έφτασε και τους 19 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο. Οι παίκτες όμως της Φαλάνης με υπερπροσπάθεια κατάφεραν και πλησίασαν στους 4 πόντους πέντε λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού.Στα τελευταία λεπτά του αγώνα τα παιδιά του Αστέρα έδειξαν ψυχραιμία και τελικώς πήραν την  νίκη.

Γ.Σ.Φαλανης - Αστέρας 69-77
Διαιτητές : Γκέκας - Παπαπρίλης .
Γ.Σ.Φαλανης (Γκουντελάκης) Τζήμας , Μαλαμάς, Χριστοδούλου , Τζαλαμούρας 3 ,Θανόπουλος8(2), Κοφίνης 2 ,  Χλωρός 8, Θεοχαρούλης, Γκουνέλας 21, Εμμανουηλίδης 2, Τσούτσας Α.  , Γκουντρουμπής 25(1) , Τσούτσας Γ.
Αστέρας: (Μπαζάκης) :Σκατζος, Πολυκλείτου, Μπακάλης, Καπετάνος, Μπαρμπουτης, Φιλιππίδης, Βαρσάμης, Τσαιριδης, Χρυσοχόου.