Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2022

Ανόρθωση - Αιολικός 68-88 (Εφηβικό)

Ακόμη μία νίκη για τους έφηβους του Αιολικού επικρατώντας εύκολα της Ανόρθωσης με σκορ 68-88.

Οι έφηβοι του Αιολικού στην αρχή του παιχνιδιού έδειξαν αρκετά κουρασμένοι εξ΄αιτίας του χθεσινού τους αγώνα με το αντρικό απέναντι στην Ε.Α.Λ. Το εκμεταλλεύθηκαν αυτό οι έφηβοι της Ανόρθωσης και προηγήθηκαν μέχρι λίγο πριν τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου. Η αφύπνιση όμως των εφήβων του Αιολικού από τον προπονητή τους ήταν αρκετή για να φθάσουν και να προσπεράσουν ακόμη την Ανόρθωση με δύο πόντους διαφορά στο ημίχρονο (32-34) . Η ψαλίδα στο σκορ άνοιξε ακόμη περισσότερο στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο σφραγίζοντας ακόμη μια νίκη οι έφηβοι του Αιολικού στο πρωτάθλημα εφήβων του Ν.Μαγνησίας .

"ΜΗ ΜΕ ΧΤΥΠΑΤΕ ΑΛΛΟ " "ΦΙΛΑΘΛΟΣ Η ΟΠΑΔΟΣ?"
Το μήνυμα που έστειλαν οι έφηβοι του Αιολικού μαζί με τους έφηβους της Ανόρθωσης πριν την έναρξη του μεταξύ τους παιχνιδιού

Ανόρθωση - Αιολικός  68-88
Δεκάλεπτα:24-17,33-34,49-60,68-88
Ανόρθωση (Κοντάκης-Καπουρνιώτης Μ.) Αναστασιάδης, Ευαγγελινός, Λάμπρου, Μπέας, Τζούμας, Πισιώτης, Ακριβόπουλος, Τασιούδης,
Αιολικός (Σαμαράς Αντ.) Χατζής, Μπαιράμης, Λάιος, Μισαηλίδης, Κωστόπουλος, Χράπαλος, Σαββίδης, Βόντζος, Θεοδωρόπουλος, Γραμματίκας, Γκριτζαλής, Μαρτίου