Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2022

Με ανατροπή πήρε το τοπικό ντέρμπι με τους Τιτάνες η Αναγέννηση Καρδίτσας

Η ομάδα του Βασίλη Κρομμύδα πήρε το τοπικό ντέρμπι, επικρατώντας εντός έδρας με 74-60 των Τιτάνων Παλαμά .

Η Αναγέννηση Καρδίτσας έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο , γυρίζοντας από το -11(28-39) του πρώτου ημιχρόνου. Πρώτα μείωσε στον πόντο με την λήξη του 3ου δεκαλέπτου (53-54) και στο τελευταίο δεκάλεπτο με ένα επιμέρους 21-6 πήρε το ροζ φύλλο αγώνα σημειώνοντας την 4η νίκη της στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής.

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά 74-60
Δεκάλεπτα: 18-15, 28-39, 53-54, 74-60

Διαιτητές: Μαραμής-Γεωργούλης-Γιαννούλης
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 4, Πανταζής 6, Γεωργαντζάς 16(3), Αρκούδας 7, Πυργιώτης, Κακκαβάς, Κρεμμύδας 13(3), Αργύρης, Αντωνίου 13(3), Καλλιάρας 11(1), Παπαστολόπουλος, Οικονόμου 4.
Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 17(2), Μάνος, Τσούμας, Σίλας 9(2), Καραδήμας 6, Σφακιανός 5(1), Ξένος, Φαλιάκης Σωτ., Μανδαλάκης 16(3), Μούμογλου 3(1), Αρχοντούλης 2, Βλάχος 2