Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021

«Διπλό» στo Bόλο επί του Αιολκού και πρώτη θέση για τον Μύτικα.

Με νίκη , που συνεχίζει να τον φέρνει στην πρώτη θέση της Α1 ΕΣΚΑΘ , έκλεισε τις υποχρεώσεις του το 2021 ο Μύτικας , επικρατώντας στο Βόλο του Αιολικού. Η ομάδα των Βασίλη Ρουκά και Ανδρέα Παπαθανασίου επικράτησε σχετικά άνετα με σκορ  72-83 , στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο κλειστό της Ν.Ιωνίας

Ο Μύτικας ξεκίνησε τον αγώνα μουδιασμένα και νωχελικά, δίνοντας τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να τον απειλήσουν και να προηγηθουν στο δεκάλεπτο με 15-14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μύτικας με καλύτερες επιλογές πήρε προβάδισμα  26-33.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε εναλλαγές στο σκορ  με τον Αιολικό να βρίσκεται συνέχεια κοντά στην ομάδα του  Μύτικα .

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μύτικας με καλύτερες επιλογές κατόρθωσε και πήρε τη νίκη.

Αιολικός - Μύτικας  72-83
Δεκάλεπτα :15-14, 26-33, 53-58, 72-83
Διαιτητές : Μππουγλός Ι. - Παπαγιώτης
Αιολικός Βόλου: (Καραγιώργος Δ.) Δεμίρης , Σαμαράς 16(4), Σαββίδης, Ζαρνακούπης 22(3), Μισαηλίδης 11(1), Παρισάκης 4 Οικονόμου , Κολτσιδόπουλος 2 , Βαγιόπουλος 11,Δαρτιώτης 4, Θεοδωρόπουλος, Παπαζήσης 2
Μύτικας (Ρουκάς - Παπαθανασίου): Σαριμπαλίδης 7(1), Λάμπρου, Κονδυλόπουλος, Νάνης 14(3) , Τοπαλούδης 5(1), Γούλας 29(2) , Καραδήμος 8(2), Ριζούλης 7, Τσιοκάνης 7.