Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021

Ήττα στην Κατερίνη για την Ολύμπια Λάρισας.

Η Ολύμπια επιστρέφει από την Κατερίνη και την έδρα του Πιερικού Αρχέλαου με  ήττα, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Α2 ’ Εθνικής Γυναικών.

Η ομάδα του Λότφι με σκορ 73-49 υπέστη βαριά ήττα , καθώς δεν βρέθηκε στην καλύτερή της ημέρα.

Η Ολύμπια πλήρωσε το  άσχημο δεύτερο ημίχρονο , καθώς το σκορ στο ημίχρονο ήταν  35-28, με τους γηπεδούχους να παίρνουν δίκαια την τελική νίκη.

Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας 73-49
Δεκάλεπτα: 14-14, 35-28, 52-34, 73-49
Διαιτητές: Αναστασιάδης – Κλεπουσνιώτου
Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Καραλή, Τελίδου 20(4), Κιολέογλου Ν. 22(3), Μάντζου 18(1), Καρανικόλα, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 7, Αλμπάνη, Μουστακίδου, Ζαρκανέλα, Μάντη.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσεμπελίκου 6, Χριστοφοράκη 7(1), Καρτσαμάρη 5, Λιάσκου 8(2), Μιχαηλίδου, Πατούνη 12(2), Μαργαρίτη, Κολλιαδήμα 2, Παπαδοπούλου, Καλακώνα 9.