Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021

Μεγαλό διπλό του ΓΣ Σοφάδων στα Τρίκαλα.

Διπλό μέσα στα Τρίκαλα πήρε ο ψυχωμένος ΓΣ Σοφάδων , καθώς επικράτησε στο Δημοτικό κλειστό Τρικάλων του ΑΟΤ με 58-59 , για την 6η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής , κάνοντας την δεύτερη διαδοχική του νίκη σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που εκαναν την δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα.
Η Ομαδα του ΑΟΤ που  αγωνίστηκε  με σημαντικές απουσίες , τόσο του προπονητή της Ηλία Παπαδημητρίου ο οποίος είναι κλινήρης στο σπίτι του όσο και τριών παικτών, των Αθανασόπουλου, Μαρτζέλη και Κωτούλα (επιστρατεύτηκε ο νεαρός Μπαρμπούτης από την παιδική ομάδα στο ρόστερ ) δεν κατάφερε  να κερδίσει ένα “δικό” της παιχνίδι καθώς προηγήθηκε και με διαφορές άνω των 10 πόντων.

Οι φιλοξενούμενοι  αντέδρασαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και με ένα επιμέρους 4-15 κατάφεραν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα να προηγηθούν για πρώτη φορά και να κατακτήσουν τελικά τη νίκη καθώς τα Τρίκαλα έχασαν πολλές επιθέσεις στην τελευταία περίοδο του αγώνα αλλά και την τελευταία τους.

Α.Ο.Τρίκαλα-Σοφάδες 58-59
Δεκάλεπτα: 22-10,38-29,54-44,58-59
Διαιτητές:Δολγύρας-Γιαννούλης (Βαρνάς)
ΑΟΤ : (Αθανασόπουλος) Λεπενιώτης 18(2), Γκαντιάς 10, Τσιτσάνης 11, Αργύρης 3(1), Απέργης 3(1), Αγαπίου, Μπέφας, Τζιάννης 13, Μερίτσης, Μπαρμπούτης
Σοφάδες (Παππάς-Ρίζος)Ζωιτσάκος Χρ. 6, Παπαϊωάννου 13 (1), Ζωιτσάκος Τρ. 3 (1), Αναγνώστοπουλος 13 (1), Δαουλαρης 12(2), Δίκαρος 6, Κυριακόπουλος 6 , Σακελλαρίου, Ντασιώτης, Μουταρελος, Σιαμετης