Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021

«Ανέβασε ρυθμό» στην επανάληψη και νίκησε την ΑΕΤ η Ανάληψη

Ανεβάζοντας ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο η Ανάληψη επικράτησε εντός έδρας της αξιόμαχης ΑΕΤ με 63-52 , στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικης της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Η ομάδα του Τύμπα δεν ξεκίνησε καλά και μάλιστα είχε την ατυχία να τραυματιστούν ο Ίλτσογλου στο 5 λεπτό στο γόνατο και ο Αγγελοκωστόπουλος στο 9 με διάστρεμμα και να προστεθούν στις ήδη πολλές απουσίες που εχουν τον τελευταιο καιρό οι γηπεδούχοι.  Παρ΄ολα αυτά ομως οι παίκτες της Ανάληψης έμειναν κοντά στο σκορ στο ημίχρονο  (30-32)

Στο δεύτερο ημιχρονο  η Αναληψη παίζοντας καταπληκτική άμυνα (δέχτηκε μόνο 20 πόντους συνολικά)  πήρε κεφάλι και στο 4ο δεκάλεπτο  αυξησε την διαφορά μεχρι το τελικό 63-52.

Η ομάδα της Ανάληψης πριν την έναρξη του αγώνα πρόσφερε στους παίχτες της ΑΕΤ μια μπλούζα με τον αδικοχαμένο κόουτς Χρήστο Γκοτα  και μια ανθοδέσμη για να έχει την θέση του στην άκρη του πάγκου και να μείνει ζωντανός στην μνήμη όλων.

Ανάληψη-ΑΕΤ  63-52
Δεκάλεπτα : 14-19, 30-32 , 48-40 , 63-52
Διαιτητές : Μπουγλός Ι - Αβραμίδου
Ανάληψη(Τύμπας Στ) Ίλτσογλου 2, Αλμπανούδης , Καλαιτζής , Καζεπίδης 9(1), Τσαγκλής 9(3), Γιωτόπουλος 21(3),  Μπουσκολίτης 16(2), Αγγελοκωστοπουλος ,  Καρασσάβας , Ευαγγελινός , Κέτουλας 6, Στάμος .
ΑΕΤ (Μπαλωμένος Χ.)  Ράμμος 15(5), Παπανικολόπουλος 6(2), Μπαλωμένος Χ. , Μπαλωμένος Α. 3(1), Γεωργακόπουλος 5(1), Αλεξίου , Τζουρτζιώτης 8,  Βήτας 2, Διαλεσιώτης 13.