Τετάρτη 29 Δεκεμβρίου 2021

Γ.Σ.Αλμυρού - Ίωνας 64-62 (Εφηβικό Μαγνησίας) - Βαθμολογία

Το εφηβικό τμήμα του Γ.Σ.Αλμυρού επικράτησε μετά από παράταση του Ίωνα με σκορ 64-62 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Μαγνησίας.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκεια του με πολλά νεύρα και πάθος . Στα 17 δευτερόλεπτα η ομάδα του Ίωνα ήταν μπροστά με 54-57 όμως δεν μπόρεσε να κάνει φάουλ και δέχτηκε το τρίποντο του Κωτούλα για το 57-57 που έστειλε το παιχνίδι στην παράταση . Εκεί πάλι οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με 61-62 και δέχτηκε επίσης τρίποντο,  αυτή τη φορά από το Μασούρα που εκανε το τελικό 64-62. Το ματς έκρινε η απίστευτη ευστοχία των παιδιών του Αλμυρού που σημείωσαν 11 τρίποντα .

Στα αρνητικά της συνάντησης η ένταση που δημιουργήθηκε στην κερκίδα με  το ματς να διακόπτεται για λίγα λεπτά.

Γ.Σ.Αλμυρού - Ίωνας 64-62
Δεκάλεπτα:  15-11, 20-23, 39-40 , 57-57 κ.δ., 64-62 παρ.
Διαιτητές: Παπαγιώτης
Γ.Σ.Αλμυρού (Νάνης)Μασούρας 19(3), Παπαδόπουλος 13(3), Κατσούλης 13(2),  Ξηρομερήσιος 2,  Καρπέτης , Κανατούλας Ι., Κωτούλας 17(3), Κανατούλας Ν., Καλλίκας
Ίωνας : (Πρέκας) Δημόπουλος , Πρέκας 34(3), Παλαμιώτης , Παπαδούλης 4, Φώτογλου 6, Πέτκογλου  , Παπαδημητρίου ,  Γιαδινης ,  Παναγής 18,  Στούμπος  .