Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ , 59-44 τον Ίωνα.

Με ανατροπή στην τελευταία περίοδο η ΑΕΛ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας στο κλειστό του Αλκαζάρ , παρουσιά αρκετών φιλάθλων της , του Ίωνα με σκορ 59-44.
Σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι με πολύ δυνατές άμυνες και μονομαχίες, η ομάδα της ΑΕΛ κατάφερε με ένα επιμέρους 29-05 στο 4ο δεκάλεπτο να πάρει μία σημαντική νίκη για την συνέχεια απέναντι σε μία πολύ αξιόλογη ομάδα όπως είναι ο Ίωνας.

Να σημειώσουμε ότι από τους φιλοξενούμενους  έλειπε οΤζήμας , που είναι το βασικό  γκαρντ της Βολιώτικης ομαδας.

Α.Ε.Λ. - Ίωνας Βόλου 59-44
Δεκάλεπτα :  15-17, 24-30, 30-39, 59-44
Διαιτητές : Γερακίνης - Παζώλης
ΑΕΛ (Σάκαρης - Αμδίτης) : Ιωαννίδης 3, Γκουντελάκης 8, Γκανέτσας 14(1), Τασιόπουλος, Δελής 12, Κρικώνης 11(1), Πολυχρονιάδης 7(1), Γκέκας, Ευθυμίου, Φασλής, Γεωργόπουλος 4, Αναγνωστόπουλος.
Ίωνας (Πρέκας ): Ντόβας, Καλογερόπουλος 25(5), Πρέκας 6, Φοινικόπουλος, Παπαδούλης, Παλάσκας, Χρηστομάνος 4, Φώτογλου, Καραμπάτης, Μπεκρής 7, Αγάλου 2, Παππάς.