Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2021

Πήρε το διπλό με ανατροπή η Ανάληψη, 53-59 την ΑΕΒΔ.

Η Ανάληψη έφυγε με την νίκη από την έδρα της ΑΕΒΔ επικρατώντας με 53-59 για την 7η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ, αφήνοντας χωρίς νίκη για ακόμα ένα αγώνα τους γηπεδούχους.

Σε ένα κληρό παιχνίδι που η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο η ΑΕΒΔ  στο δεύτερο δεκάλεπτο ανέβασε ρυθμό και πήγε στα αποδυτηρια για το ημίχρονο με +9 πόντους (32-23). Στο δεύτερο ημίχρονο ομως η Ανάληψη  πιέσε ανεβάσε ρυθμό μείωσε την διαφορά στο 3ο δεκαλεπτο στον πόντο (41-40) και εχοντας σε μεγαλή μέρα τον Γιώτοπουλο που έβαλε 3 σημαντικά τρίποντα στην τελευταία περίοδο , πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 53-59 .

ΑΕΒΔ- Ανάληψη  53-59
Δεκάλεπτα: 12-19 , 32-23 , 41-40 ,  53-59.
Διαιτητές: Μπουγλός Ι. - Αβραμίδου
ΑΕΒΔ (Τζούμας.): Μόσιος , Μπαβέτσιας 5(1) , Κανούλης 8(1), Ντίκας 23, Κουτσομπόρης 3, Χαρχαρής, Βλάχος , Θέος 12(2), Κωστόπουλος 2.
Ανάληψη(Τύμπας Στ) Καζεπίδης 4, Αλμπανούδης  , Ζήσης 6, Γιωτόπουλος 22(4), Τσαγκλής 9(3), Μπουσκολίτης 4, Αγγελοκωστόπουλος 3(1),  Καρασσάβας , Καλαιτζής 7, Κέτουλας 4, Στάμος .