Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021

Άδμητος – Πλατυκάμπου 53-51 (Β΄ ΕΣΚΑΘ)

Κάνοντας... ρελάνς τριπόντων,  όπως γράφει το mousikovagoni.gr,  στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Άδμητος Βελεστίνου έφτασε στη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα επικρατώντας με σκορ 53-51 του Πλατυκάμπου την Κυριακή (28/11) στη Νέα Ιωνία.

Παρά τα εις βάρος τους 32-41 και 39-47 στην τελευταία περίοδο, οι παίκτες του Βασίλη Αναγνωστόπουλου κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα ευστοχώντας στο τέλος σε τρία σερί τρίποντα, με τους Καρατσόλη, Μακρή και Κόκκαλη.

Άδμητος – Πλατυκάμπου 53-51
Δεκάλεπτα:  6-14, 27-25, 32-37, 53-51
Διαιτητές: Παπαγιώτης - Σκοτεινιώτη
Άδμητος Βελεστίνου : (Αναγνωστόπουλος) Καλόγηρος, Κόκκαλης 7 (1) Αγοραστός 2, Καρδουλάκης 9, Μακρής 12 (2 ), Κωτούλας 6, Καραγιάννης 4, Πανάγος 8, Μπρούσας, Καρατσόλης 5 (1).
Α.Ε.Δ. Πλατυκάμπου (Βούκατας): Λαγογιάννης 6, Γούρναρης 25 (4 ), Παπατζέλος 8, Ψάρρας Π., Γιάκου 7, Ζέρρας 4, Ψάρρας Β, Μαργαρίτης 1, Ουγιάρος, Καρανίκας.