Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021

Συνέχισε με νίκη ο Ίωνας κόντρα και στην ΕΑΛ.

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ σημειωσε ο Ίωνας επικρατώντας εύκολα της ΕΑΛ με 83-60.

Η ομάδα του Ίωνα ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και με ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο πήρε μια διαφορά 13 πόντων (28-15). Με την πάροδο του χρόνου η ομάδα του Βόλου παγίωσε μια διαφορά 20 πόντων που διατηρησε μέχρι το τέλος δίνοντας την ευκαιρία στο κοουτς Πρέκα να χρησιμοποιήσει όλους τους παίχτες που είχε στην διάθεσή του

Στο ημίχρονο του αγώνα ο Ίωνας βράβευσε τον χορηγό της ομάδας Δημήτριο Πλιακια για την προσφορά του στην ομάδα .

Ίωνας - ΕΑΛ  83-60
Δεκάλεπτα: 28-15, 52-34, 65-47, 83-60.
Διαιτητές: Μπούγλος Ι., Μπουγλός Παν
Ίωνας (Πρέκας ): Ντόβας, Καλογερόπουλος 22(2), Πρέκας 14, Παλάσκας 4, Παπαδούλης, Φοινικόπουλος, Χρηστομάνος 11, Τζήμας 4, Καραμπατής 2, Μπεκρής 24(1), Γιαδίνης 2, Βοσινάκης
ΕΑΛ (Σταυρόπουλος): Θύμιος 10, Μηλιωνης Ν. 10, Βαλιώτης 2, Τσιρέκας 1, Κουρής 2, Γκαραγκούνης 2, Καφάσης 20(1), Κίτσιος, Μουράτης 8(2), Γκουντελάκης 5