Δευτέρα 19 Ιουλίου 2021

Κακή εμφάνιση και ήττα για τον Ν. Κεραυνό (Πανελλήνιο Παίδων Β΄Φάση)

Οι παίδες του Κεραυνού , δεν κατάφεραν να συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους , καθώς σήμερα βρέθηκαν σε κακή μέρα  γνωρίζοντας την ήττα από τον ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών με 56-77 , για την 3η ημέρα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Παίδων

Τα παιδιά του Κεραυνού δεν ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με -1 (13-14) στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και στο -13 στην λήξη του ημιχρόνου (27-40).

Στο δεύτερο ημίχρονο , το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό και παρά την προσπάθεια των νεαρών αθλητές των Παππά-Πάκα, που προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι,  δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι παραπάνω και γνώρισαν δίκαια την ήττα με  56-77 από τους Ικάρους Σερρών.

Ν. Κεραυνός Λάρισας  – Ίκαροι Σερρών  56-77
Δεκάλεπτα: 13-14, 27-40, 41-57, 56-77
Διαιτητές: Τσαρδούλιας – Κωνσταντινέλης
Ν.Κεραυνός : (Παππάς-Πάκας):Δρυστέλλας, Ντάμπουρας, Αντωνόπουλος, Πλιάτσικας, Πάσχος 22, Μπόρσης Κ., Γιάκουλας 20(3), Μαννής 2, Αργυρούλης 10, Δραγατσίκης 2, Μπόρσης Σ.
Ίκαροι Σερρών (Μπίλιος):  Αστερίου, Μπανάβας 7(1), Τσιώλης 1, Ανδρικάκης 4, Θεοφανίδης 2, Κακλίδης 4, Χατζόπουλος 20, Καραπεπερας 2, Ντωνές 4, Καπετάκης 33(1), Φραγκούλης.