Κυριακή 21 Μαρτίου 2021

Προσπάθησε αλλά ηττήθηκε στο τέλος κόντρα στον Ιωνικό η Λάρισα Bread Factory.

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κρις Χουγκάζ που τελείωσε την αναμέτρηση με 23 πόντους με απόλυτη ευστοχία έξω από τα 6,75 μέτρα (7/7 τρίποντα), ο Ιωνικός Hellenic Coin επικράτησε εντός έδρας της Λάρισας Bread Factory , που αγωνίστηκε με δύο σημαντικές απουσίες (Σμιθ - Γουέσπαν) με 83-76για την 18η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Stoiximan Basket League.

Στο πρώτο μέρος οι παίκτες του Παπανικολόπουλου είχαν τον έλεγχο με 9/17 τρίποντα και τον Μπραντον Ρας κορυφαίο. Η Λάρισα Bread Factory προηγήθηκε και με 15 πόντους (49-34) σχεδόν δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε. Ο Ιωνικός Hellenic Coin έβγαλε ενέργεια στην άμυνα. Από την άμυνα βρήκε ρυθμό και με επιμέρους σκορ στην τρίτη και στην τέταρτη περίοδο 45-27 πήρε τους πολύτιμους δύο βαθμούς.

Τα δεκάλεπτα: 20-28, 38-49, 58-63, 83-76.

Ιωνικός Hellenic Coin (Αγγέλου): Πρίτζετ 4, Μαυροκεφαλίδης 15, Μουσταφά 5, Τολιόπουλος 11, Χουγκάζ 23, Πετρόπουλος 8, Χατζηκυριάκος, Χόλογουελ 7, Χόλιφιλντ 10, Κόνιαρης.

KAE Λάρισα Bread Factory (Παπανικολόπουλος): Μπράουν 11, Γουάσινγκτον 8, Ρας 18, Κώττας 8, Μούρτος 4, Καμάρας 3, Καμπερίδης 5, Σπυρόπουλος 2, Παπαδάκης 7, Γκόρντον 10.