Σάββατο 4 Ιανουαρίου 2020

Παλικαρίσια νίκη κόντρα στο Αγρίνιο για τον Α.Σ. Καρδίτσας.

Ο Α.Σ. Καρδίτσας με μεγάλη ανατροπή  και με επιμέρους σκορ 18-6 στην τελευταία περίοδο πήρε την πολύτιμη  νίκη κόντρα στο Αγρίνιο με 62-59.

Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πολύ καλά προετοιμασμένοι και προηγήθηκαν με 28-36 στο ημίχρονο αλλά και στο 30' με 44-53 βάζοντας πολύ δύσκολα στον Α.Σ.Κ.

Στην τέταρτη περίοδο, ο Α.Σ.Καρδίτσας KSD βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, δέχτηκε μόλις έξι πόντους από το Αγρίνιο και κατάφερε με τρίποντο του Θέου να προηγηθεί με 59-57 στο 39' για πρώτη φορά στο ματς!!! Το τελικό 62-59 δίνει στον Α.Σ.Κ. την 7η νίκη στο πρωτάθλημα και την τέταρτη θέση στη βαθμολογία.

Α.Σ. Καρδίτσας - ΑΟ Αγρινίου 62-59
Δεκάλεπτα: 10-17, 28-36, 44-53, 62-59
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Τζιοπάνος (Μανάσης)
Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 3, Γράβας 15 (1), Ζωιτσάκος, Μπιλλής, Παππάς 7 (1), Παπαδόπουλος 6, Ερμείδης 11 (1), Θέος 9 (1), Καλλές 9, Τριανταφύλλου 2.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Καμάρας 4, Μπερέρης 8, Μιχάλογλου 2, Χατζηνικόλας 1, Κέβιν 12 (1), Γκρέκας 10 (2), Γιαννακίδης 10 (1), Κασιούμης 1, Σταματογιάννης 8, Ψαράς 3 (1).