Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2020

Έφυγε με το διπλό από τον Αμπελώνα η Αναγέννηση Καρδίτσας.

Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα, η ομάδα της Αναγέννησης Καρδίτσας κατάφερε να πάρει τη νίκη, επικρατώντας στις λεπτομέρειες του Γ.Σ.Αμπελώνα  με 75 - 81.
Σε ένα αγώνα με πολύ ένταση και δυνατές μονομαχίες από την αρχή μέχρι το τέλος , με τις ομάδες να είναι πάντα κοντά στο σκορ,  η Αναγέννηση Καρδίτσας κατάφερε και παρά τις ελλείψεις (Τσέλιος, Πανταζής , Βούλγαρης), πέρασε για πρώτη φορά μπροστά 4,25 πριν τέλος με 71-72 και τελικά πήρε το ροζ φύλλο αγώνα , με κορυφαίους  στο τελευταίο δεκάλεπτο τον Καλλιάρα (9π) και τον Ψυχογιό  που σημείωσε 2 καθοριστικά τρίποντα.

ΓΣ Αμπελώνα-Αναγέννηση Καρδίτσας 75-81
Δεκάλεπτα: 25-25, 43-40, 56-54, 75-81
Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Αβραμίδου
ΓΣ Αμπελώνα (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 9(1), Χαιρετίδης 13(2), Κονδυλόπουλος 10, Κοτσώνας 9(1), Κυριακόπουλος 9(1), Αποστολάκης 6, Αναγνωστόπουλος 5(1), Σπυρόπουλος 13(2), Πασχάλης, Καραγιάννης, Γερονάτσος.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Παπανδρέας 1, Ψυχογιός 12(4), Μπέφας 2, Γεωργαντζάς 25(2), Σαββόγλου, Αργύρης 3, Ντούρλιας, Αντωνίου 21(3), Καλλιάρας 15, Κακκαβάς, Νότος 2.