Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020

Μεγάλο "διπλό" στην Καβάλα για τον Α.Σ. Καρδίτσας.

Πολύ σημαντική και δίκαιη νίκη στην Καβάλα για τον ΘΕΟΝΗ Α.Σ.Καρδίτσας που επικράτησε της τοπικής ομάδας με 65-76.

Σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από πολλές εναλλαγές, ο Α.Σ.Κ. ξεκίνησε καλά και προηγήθηκε με 15-20 στην πρώτη περίοδο. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, μείωσαν σε 33-35 στο ημίχρονο ενώ πέρασαν μπροστά στο σκορ στο 24' με 43-41. Στην τελευταία περίοδο, οι φιλοξενούμενοι είχαν την ψυχραιμία και τις λύσεις και έφτασαν σε ένα πολύ σημαντικό διπλό.

Καβάλα - Α.Σ.Καρδίτσας 65-76
Δεκάλεπτα:15-20, 33-35, 52-54. 65-76
Διαιτητές:Τσιοπάνος Ν.-Θεοδώρου-Πράττος (Μπρίγκος)

Καβάλα (Πενταζίδης): Ζαραϊδώνης, Σαββίδης 3 (1), Αμπατζάς 10 (2), Βακουφτσής 6 (1), Πρασίνης, Μάρουσιτς 15 (3), Καραγιώργος, Χείλαρης 11 (1), Πάτρας 4, Καρακεχαγιάς 8 (2), Κασιούμης 8.

Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Παπαρέγκας 8, Ματαλών 10 (1), Καρράς 7, Μακρής 2, Κακλαμάνος 24 (3), Γκρέκας 2, Βαβάτσικος 13 (1), Καλλές 4, Τσούκας 6, Τσούμας.