Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020

Ήττα στην Κατερίνη για την Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου επιστρέφει από την Κατερίνη και την έδρα του Πιερικού Αρχέλαου με  ήττα, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Α2 ’ Εθνικής Γυναικών.

Η ομάδα του Νίκου Γαλανάκη με σκορ 77-62 υπέστη την 1η ήττα της, χωρίς να βρεθεί στην καλύτερή της ημέρα.

Η Νίκη Βόλου πλήρωσε το  άσχημο δεύτερο ημίχρονο , καθώς το σκορ στο ημίχρονο ήταν  37-35, με τους γηπεδούχους να παίρνουν δίκαια την τελική νίκη.

Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου 77-62
Δεκάλεπτα: 15-16, 37-35, 54-45, 77-62

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Κλεπουσνιώτου
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τελίδου 24(4), Κιολέογλου 10, Μάντζου 10(2), Καρανικόλα, Κιλ, Λάππα 6, Μάντη, Μπαγκλαρίδου 5, Μπουμπουλέντρα 10, Καρατάσιου 10(2), Παπακώστα 2, Ζαρκανέλα.
Νίκη Βόλου (Γαλανάκης): Ράπτη, Κωστούλα 9(1), Αγαγιώτη 13(1), Δεληγιάννη 18, Ντέγκα, Κοπάνου, Αρτεμισίου 11(1), Κατσιοπούλου 2, Τότση Ι., Ζουμπούλη 2, Τότση Α.