Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020

Αιολικός - Νίκη Βόλου 39-36 (Κορασίδων)

Με το δεξί ξεκίνησε ο Αιολικός τον πρώτο του αγώνα στο πρωτάθλημα των κορασίδων της Ε.Σ.ΚΑ.Θ. επικρατώντας της Νίκης Βόλου με 39-36.Οι ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ μέχρι το δεύτερο λεπτό του δευτέρου δεκαλέπτου που η Νίκη πήρε κεφάλι με οχτώ πόντους. Τα κορίτσια του Αιολικού μετά το taim out  αφυπνίστηκαν και  μείωσαν τη διαφορά στους τέσσερις πόντους. 22-26 τελικό ημιχρόνου . Στο δεύτερο ημίχρονο με πολύ καλή άμυνα οι αθλήτριες του Αιολικού κράτησαν χαμηλά το σκορ και πήραν τη νίκη με σκορ 39-36.

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι το οποίο είχε ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό 3 αθλητριών  της Νίκης Βόλου , που έχει παράπονα από την διαιτησία.

Αιολικός  Νίκη Βόλου  39-36
Δεκάλεπτα: 11-15, 22-26, 32-34, 39-36
Διαιτητές: Καραθάνος - Σούλης
Αιολικός (Δεμίρης -Σαμαράς) Μόσιου, Γκέρτσα, Αναστασιάδη , Λογοδότη , Χαμπέρη , Γκαγκα , Κούντρια, Μητσα, Μιχάλαρου, Κολτσάρα , Μαυρου, Σμυρλή .
Νίκη Βόλου (Γαλανάκης) Αρχοντή, Μαυρογιάννη, Τσομπανοπούλου, Σταμου, Μαρίνου , Αιβατόγλου, Παπαευαγγέλου, Ντόκα , Σταυροπούλου, Τσαγκάρη, Μητρολιού, Αναστασιάδη.