Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020

Πελασγιώτιδα-Νίκη Βόλου Κ21 62-46 (B΄ΕΣΚΑΘ) Φώτο+vid

Παρθενική νίκη για τον Α.Ο ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ σε πρωτάθλημα ανδρών πραγματοποιήθηκε σήμερα με αντίπαλο την Κ21 Γ.Σ Νίκη Βόλου με 62-46 για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β ΕΣΚΑΘ.

Έγινε ένα όμορφο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Η ομάδα της Πελασγιώτιδας ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι με προβάδισμα 12 πόντων στο 1ο δεκάλεπτο. Στην συνέχεια μείωσε το σκορ η Νίκη Βόλου τελειώνοντας το ημίχρονο 30-20. Στην αρχή του 3ου δεκάλεπτου οι φιλοξενούμενοι ροκάνισαν κι άλλο την διαφορά φτάνοντας στους 3 πόντους. Αντέδρασε η "Πέλα" και με καλές άμυνες, βρήκε λύσεις στην ζώνη και άρχισε να φτιάχνει μια διαφορά ασφαλείας τελειώνοντας το παιχνίδι με σκορ 62-46.

Πελασγιώτιδα-Νίκη Βόλου Κ21 62-46
Δεκάλεπτα: 19-7, 11-13, 11-18, 21-8
Διαιτητές : Κοντογιάννης - Λυτροσυγκούνης
Πελασγιώτιδα (Γκιουλέκας Σ.) Κορδάμπαλος 20(3), Σιμόπουλος 12(2), Φλώρος 11(2), Νικολαιδης 6(2), Ανδρεου 7, Ξανθόπουλος 2, Γαβρογιάννης 2, Οικονόμου 2, Καιπης, Πρίφτης, Ντόστας, Σαλλας.
Νίκη Βόλου Κ21:(Κοσμάτος -Τσιριγωτάκης) Ανδρέογλου, Μπαντέλης, Αναγνωστίδης, Σούλης, Σιανός, Τοτούντζογλου, Βάλλης, Κουτσούκης, Ψιλοβίκος, Δελεντσές, Μόκας, Καλογήρου