Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2020

Ερμής Αγιάς 2018-Τύρναβος 53-61 (A2 ΕΣΚΑΘ )

Ένα δυνατό παιχνίδι έλαβε χώρα στο κλειστό γυμναστήριο Αγιάς το οποίο βρήκε νικήτρια την ομάδα του Γ.Σ.Τυρνάβου με 53-61 επί του Ερμή Αγιας 2018.

Η ομάδα του Ερμή Αγιάς ξεκίνησε δυνατά το ματς και με όπλο την ευστοχία στα μακρινά σουτ πήρε  το προβάδισμα στο δεκάλεπτο με +6(217-11).

Στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ισορρόπησε, καθώς  οι ομάδες  παίζοντας πιο κοντρόλ
μπάσκετ ήταν κοντά στο σκορ , με τους γηπεδούχους να είναι μπροστά και στα τρεις πρώτες περιόδους

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ζυγελόπουλου αν και έκαναν πολλά λάθη κατάφεραν έκαναν την ανατροπή και πήραν μια πανάξια νίκη απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο , που  οι απουσίες βασικών παικτών και κατά συνέπεια το μικρό rotation , σε συνδυασμό με τα πολλά φάουλ και τις αποβολές του Ντεβε Χ. και του Τάτσιου δεν επέτρεψαν στην γηπεδούχο ομάδα να διεκδικήσει το ροζ φύλλο.

Ερμής Αγιάς-Τύρναβος  53-61
Δεκάλεπτα: 17-11 28-25 40-38 53-61
Διαιτητές : Δότας - Ντίκας
Ερμής Αγίας 2018 (Μακροβασίλης)Ριζουλης 4, Τάτσιος 3, Μάτης Ν. 14(4), Ντεβές Χ.16(2), Ντεβές Β. 1, Μάτης Γ.(c) 3(1), Γκατζιώγιας, Μπαρούτζας, Αγορίτσας 12(1)
Γ.Σ. Τυρνάβου : (Ζυγελόπουλος) Κρητικός, Χασαμπαλιώτης 12 (3), Μπαμπανάτσας 4, Νικούδης 12, Ζαφόλιας, Τεκούσης 4, Κατσικαβέλας, Στεφανής, Κακαρόντζας, Πουτσιάκας 9 (1), Μουσουλής Γ. 20, Μουσουλής Α.