Τετάρτη 22 Ιουλίου 2020

Νέα ήττα για το εφηβικό του Αιολικού.

Ο Αιολικός δεν κατάφερε να πάρει το πρώτο του  ροζ φύλλο στη Β΄ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων καθώς γνώρισε την ήττα με 84-58 και από τον ΑΓΣΙ .

Οι έφηβοι των Ιωαννίνων  έδειξαν από την αρχή του αγώνα ότι ήθελαν πιο πολύ τη νίκη, με τους παίκτες του Αντώνη Σαμαρά να κοντράρουν μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (22-20) , ενώ  το ημίχρονο έκλεισε στο -10 για την ομάδα του Βόλου (42-32).

Ο ΑΓΣΙ συνέχιζε να ανεβάζει την απόδοσή του και με καλό μπάσκετ είχε προβάδισμα 15 πόντων στο 30΄ (59-44) για να φτάσει με άνεση στο τελικό 84-58.

ΑΓΣΙ  - Αιολικός Βόλου 84-58
Δεκάλεπτα: 22-20, 42-32, 59-44, 84-58
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Καντερές
ΑΓΣΙ (Εξαρχόπουλος-Κασιούμης): Πάνος 9(1), Χαρίτος 9(1), Τζουβάρας 8(1), Γκούρας, Ντάτσης, Κοντός 3(1), Γεωργονίκος 3(1), Λυγούρας 2, Συκοβέλης, Μήτταρης 15, Χρήστου 16(4), Παππάς 19
Αιολικός Βόλου (Σαμαράς-Καραγιώργος): Ζαμπέτογλου 2, Καραγιώργος 20(2), Μπαϊράμης, Γκινίδης, Μισαηλίδης 12(1), Λογοδότης 9, Τσιαπράζης, Νασίκας 9, Οικονόμου, Παπαστρατής 6, Σμυρλής, Θεοδωρόπουλος