Κυριακή 8 Μαρτίου 2020

Στο ρελαντί τους Τιτάνες Παλαμά η Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου ανεβάζοντας ρυθμούς μετά το πρώτο δεκάλεπτο δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα να επικρατήσει των Τιτάνων  Παλαμά με 85-61 για την 18η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ΄Εθνικής.
Ο coach Κοσμάτος έδωσε σημαντικό χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές που είχε στο ρόστερ από την αρχή του αγώνα, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο ξεκούρασε τους βασικούς παίκτες της ομάδας. Όλοι οι παίκτες της Νίκης Βόλου σκόραραν, ενώ τα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα η πεντάδα της ομάδας μας είχε μ.ο. ηλικίας τα 19 έτη.

Η Νίκη Βόλου έδειξε να συνέρχεται από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής και με αυτή τη νίκη ψυχολογίας θα πάει έτοιμη στο μεγάλο ντέρμπι απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου την ερχόμενη εβδομάδα.

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 85-61
Δεκάλεπτα: 20-16, 44-29, 69-43, 85-61
Διαιτητές: Μαραμής-Κοντογιάννης
Νίκη Βόλου  (Κοσμάτος): Καραγεώργος 9(3), Βερτζάγιας 1, Σαριμπαλίδης 5, Σιμάκης 10(2), Κουτίνας 16(1), Παρασκευάς 10, Τσιώλης 9(1), Τάσσος 6, Σταυροθεόδωρος 7, Μαυροφώτης, Δελεντζές 2, Ακούνια 10.
Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 10(1), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 13(1), Σφακιανός 3(1), Ξένος 14(4), Τσούμας 11(1), Φαλιάκης 3(1), Μακρής 6(2), Σκουφεζής 1.