Σάββατο 29 Φεβρουαρίου 2020

Ήττα στο Μεσολόγγι για τον ΑΣΚαρδίτσας

Ο Α.Σ.Καρδίτσα επιστρέφει από το Μεσολόγγι και την έδρα του πρωτοπόρου Χαρίλαου Τρικούπη με  ήττα, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής της Α2 ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Κώστα Κομποδιέτα με σκορ 99-80 υπέστη την 10η ήττας, χωρίς να βρεθεί στην καλύτερή της ημέρα.

Ο Α.Σ.Καρδίτσας KSD πλήρωσε το πολύ άσχημο δεύτερο δεκάλεπτο και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 61-35, με τους γηπεδούχους να παίρνουν δίκαια την τελική νίκη. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Α.Σ.Κ. αγωνίστηκε χωρίς τους Β.Παπαδόπουλο και Σ.Θέο.

Χαρίλαος Τρικούπης-Α.Σ.Καρδίτσα 99-80
Δεκάλεπτα: 23-15, 61-35, 82-59, 99-80
Διαιτητές: Παφίλης-Τσιαπλής-Ταρενίδης Κ. (Πατσαντζόπουλος)
Χ. Τρικούπης (Καλαμπάκος): Καζάνας , Παπαδιονυσίου 10 (1), Αντωνάκης 11 (3), Ναούμης 21 (5), Σαχπατζίδης 27, Ράπτης 2, Οικονομόπουλος, Τσαπατώρης 2, Μαργέλης, Γκάτζιος 4, Βασιλόπουλος 22 (3), Σκουλίδας.
Α.Σ.Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 5 (1), Γράβας 15, Ζωιτσάκος, Μπιλλής 13 (3), Παππάς, Κακλαμάνος 17 (5), Σαλάι 3, Ερμείδης 12 (3), Καλλές 9, Τριανταφύλλου 6 (2), Νάκης.