Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020

ΓΣ Μουζακίου – Σουφλάρια 55-56 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Την σημαντικότερη νίκη της σεζόν πέτυχε η ομάδα του ΑΟΣ, η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Γ.Σ. Μουζακίου σε ένα ματς που κρίθηκε στον πόντο (55-56).

Από το πρώτο δευτερόλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη κάνοντας μία καταπληκτική πρώτη περίοδο στην όποια προηγήθηκαν  με 11-21. Στην συνέχεια ο Γ.Σ.Μουζακίου  γύρισε το παιχνίδι με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 24-27.

Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια με τις τελευταίες φάσεις να είναι συναρπαστικές. Με μία στις δύο βολές από τον Λιάσκο το Μουζάκι πήρε κεφάλι στο σκορ 55-54 με 18 δευτερόλεπτα να απομένουν. Εκεί ένα καλάθι του Γιαννακόπουλου στα 4" πριν  την λήξη έδωσε το ροζ φύλλο αγώνα στην λαρισινή ομάδα , που το πανηγύρισε δεόντως.

ΓΣ Μουζακίου  – Σουφλάρια  55-56
Τα δεκάλεπτα: 11-21, 24-27, 41-39, 55-56
Διαιτητές : Λιλης - Γκουλίτος
Γ.Σ. Μουζακίου (Μπελάγιας Σ.) Τσιγγενόπουλος 17, Λιάσκος 6 (1), Πόππης 8 (1), Καράμπαλης 22 (5), Καλλιώρας 2, Θ. Αργύρης, Χρ. Γκαραβέλας, Καλέτσης, Κ. Γκαραβέλας, Κλήμης.
Σουφλάρια(Καστώρης) Δρουμτσέκας 10, Λαγγούρας 10 (3), Νουρτσελλάρι 16 (2), Ιωαννίδης 9 (1), Τουλκερίδης 4, Λινάρδος 4, Γιαννακόπουλος 3, Ζέρβας, Τσιανάκας.