Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020

Δυσκόλεψε τον Σπάρτακο ο Γ.Σ.Βόλου.

Δύσκολα απ ότι δείχνει το τελικό σκορ , ο Σπάρτακος επικράτησε χθες στο κλειστό του Αγίου Θωμά με 64-58 του μαχητικού Γ.Σ.Βόλου.

Ανεβάζοντας στροφές στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Γ.Σ.Βόλου κατάφερε να ρίξει τη διαφορά στους 4 πόντους 2 λεπτά πριν την λήξη , και να βάλει δύσκολα στον Σπάρτακο , που είχε πάντα προβάδισμα πάνω από 10 πόντους στο παιχνίδι. Τελικά οι γηπεδούχοι με σωστή διαχείριση στο τέλος κατάφεραν και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα

Σπάρτακος-Γ.Σ.Βόλου  64-58
Τα δεκάλεπτα:20-7, 34-28, 48-35, 64-58
Διαιτητές :Κοντογιάννης - Χατζής
Σπάρτακος (Βαρδακούλης) Αθανασόπουλος 22, Χατζαρίδης 2, Φλώρος  , Φαρμακάς 10, Γκουντελάκης 1, Φαρμάκης 3,  Χαιρετίδης 7, Πάσχος 10, Χρόνης , Ντικούδης 9.
Γ.Σ.Βόλου (Τύμπας Π. - Ντάκης): Νικολαίδης  , Κυριαζής 2, Ντάκης 6, Κορτέσης , Μούτσιος 5(1), Χατζόπουλος 3(1), Δραγατζίκης 12(2),  Σταθούρος 14(2),  Κουρουπάκης 1, Παλάσκας 3, Τσίρος 12(1).