Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020

Εδραιώνεται στα πλέι οφ ο Α.Σ.Καρδίτσας, 64-74 το Ανατόλια

Μεγάλη νίκη στη Θεσσαλονίκη για τον Α.Σ.Καρδίτσας KSD που νίκησε στο Ανατόλια με 64-74 πετυχαίνοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη και παραμένει στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Κομποδιέτα έδειξαν από το πρώτο λεπτό την αποφασιστικότητα τους, προηγήθηκαν με 17-22 στο ημίχρονο και με 39-46 στο ημίχρονο, άντεξαν στην αντεπίθεση του Ανατόλια που πέρασε μπροστά με 51-50 στο 24' και έκλεισαν την τρίτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 58-62.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Α.Σ.Κ. στηρίχθηκε στην άμυνα του, βρήκε λύσεις στην επίθεση και πήρε μια πολύ σημαντική και πανάξια νίκη.

Ανατόλια-Καρδίτσα 64-74
Διαιτητές: Μπήτης-Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 17-22, 39-46,58-62, 64-74
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γερομιχαλός 12 (2), Γκατζιάς 6 (1), Παπαδόπουλος, Καραποστόλου 19 (1), Ασημακόπουλος 4 (1), Ντούβνιακ 5 (1), Καραγιαννίδης 5 (1), Μπρόζος 9 (1), Πιλκούδης 2, Τόζιος, Νώτης 2.
Α.Σ.Καρδίτσας(Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 2, Γράβας 22 (2), Μπιλλής 4 (1), Παππάς 3 (1), Κακλαμάνος 8 (2), Παπαδόπουλος, Ερμείδης 19 (4), Θέος 6, Καλλές 10.