Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020

Ερμής Αγιάς 2018-Κενταυρος Ζαγοράς 74-47 (Α2 ΄ΕΣΚΑΘ)

Στο κλειστό γυμναστήριο Αγιάς ο Ερμής 2018 επικράτησε του Κένταυρου με τελικό σκορ 74-47.

Με το δεξί ξεκίνησε για το 2020 τις υποχρεώσεις της η ομάδα της Αγιάς κερδίζοντας στην έδρα της την ομάδα της Ζαγοράς. Ο Ερμής ξεκίνησε δυνατά το πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με διψήφια διαφορά 19-9. Δείχνοντας καλό πρόσωπο και στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ερμής έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 36-22.

Η ομάδα της Ζαγοράς προσπάθησε να μειώσει το σκορ, ωστόσο οι προσπάθειες της δεν ήταν αρκετές, με τον Ερμή να κρατάει την διαφορά σε υψηλά επίπεδα, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με 53-38.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι τρέχοντας στο ανοιχτό γήπεδο και πετυχαίνοντας εύκολους πόντους έφτασαν στην νίκη με τελικό σκορ 74-47.

Αξίζει να σημειωθεί η επιθετική πολυφωνία της αγιώτικης ομάδας, καθώς σκόραραν όλοι οι παίκτες που χρησιμοποίησε ο κοουτς κ.Μακροβασίλης.

Ερμής Αγιάς 2018-Ζαγορά  74-47
Τα δεκάλεπτα:19-9, 36-22, 53-38, 74-47
Διαιτητές : Αγορογιάννης - Βλαχούλης
Ερμής Αγιάς 2018(Μακροβασίλης):Ντεβές Χ. 6, Μαλλιάρας 11(2),Μάτης Ν. 2, Τάτσιος 12, Ντεβές Ε. 6, Μάτης Γ. 3(1), Κατσάβας 4, Αγορίτσας , Ριζούλης 9(1), Παναγιώτου 4(1), Γκατζωγιας , Φιλίντας 17(2)
Κένταυρος Ζαγοράς (Δέρβος) Κουτσελίνης 3, Λάσκος 5(1), Καραρρηγας 5, Οικονόμου 3(1), Κοντογιωργος 20, Κισκινης 5(1), Χαδινης 10, Βλάχος , Βασιλειου , Καρτσιώτης , Νάσιος 3