Η ΕΟΚ ανακοίνωσε τους ορισμούς διαιτητών, των εθνικών κατηγοριών ανδρών , που είναι οι εξής:
Α1 Εθνική Ανδρών
Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 16ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών, είναι:
Σάββατο 18 Ιανουαρίου
Σοφία Μπεφόν 17.45 Πανιώνιος-Περιστέρι
Μάνος-Ανδρικόπουλος-Αναστόπουλος Αντ. (Ντάβαρης)
ΟΑΚΑ 17.00 ΑΕΚ-Ήφαιστος Λήμνου
Πουρσανίδης Γ.-Τζιοπάνος-Καρπάνος (Ντίνος)
Λαυρίου 15.45 Λαύριο-Κολοσσός Ρ.
Καρακατσούνης-Παντελίδης-Ζακεστίδης (Τεφτίκης)
ΠΑΟΚ 15.45 ΠΑΟΚ-Ιωνικός Ν.
Αναστόπουλος Π.-Ζαχαρής-Παγώνης (Γκούμας)
Αλεξάνδρειο 15.45 Άρης-Λάρισα
Παπαπέτρου-Παναγιώτου-Παφίλης (Δέλλας)
Μ. Μερκούρη 15.30 Ρέθυμνο-Ηρακλής
Σώμος-Θεονάς-Πιτσίλκας (Μαγγανάς)
Κυριακή 19 Ιανουαρίου
Δ. Τόφαλος 19.15 Προμηθέας Π.-Παναθηναϊκός
Σχινάς-Ψαριανός-Καλδίρης (Θεοδωρόπουλος)
Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 17ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών, είναι:
Σάββατο 25 Ιανουαρίου
Περιστερίου 17.45 Περιστέρι-ΑΕΚ
Κορομηλάς-Παναγιώτου-Τσώνος (Μουζάκης Στ.)
Ν. Σαμαράς 15.30 Ήφαιστος Λ.-Λαύριο
Σχινάς-Μαγκλογιάννης-Κατραχούρας (Σαλαβός)
Καλλιθέας 15.30 Κολοσσός Ρ.-Προμηθέας Π.
Πουρσανίδης Γ.-Τζαφλέρης-Πουρσανίδης Κ. (Μηναρετζόπουλος)
Ιβανώφειο 15.30 Ηρακλής-Λάρισα
Αναστόπουλος Π.-Μάνος-Αναστόπουλος Αντ. (Παραλυκίδης)
Μ. Μερκούρη 15.30 Ρέθυμνο-Πανιώνιος
Παπαπέτρου-Ψαριανός-Παφίλης (Μπορμπαντωνάκης)
Κυριακή 26 Ιανουαρίου
Σοφία Μπεφόν 19.00 Ιωνικός Ν.-Άρης
Καρακατούνης-Μπήτης-Διαμαντής (Βιδάλης)
Δευτέρα 27 Ιανουαρίου
ΟΑΚΑ 19.30 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ Συμεωνίδης-Κωνσταντινίδου-Σιμητόπουλος (Ορφανός Γ.)
Α2 Εθνική Ανδρών
Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 15ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:
Σάββατο 18 Ιανουαρίου
Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Καρδίτσα
Μπήτης-Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Παπαγεωργίου)
Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Οίαξ Ναυπλίου
Μπίκας-Παπαθανασίου-Ραχιώτης (Θεοδοσόπουλος)
Μετς 17.00 Παγκράτι-Αγρίνιο
Κατραχούρας-Ρίζος-Τσιμπούρης (Βιδάλης)
1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-Ολυμπιακός
Ανδρικόπουλος-Σκούτας-Γιακείμη (Άκελ)
Στρέφη 17.00 Τρίτων-Ελευθερούπολη
Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης-Φάκαρος (Δούκας)
Μεσολογγίου 17.00 Χ.Τρικούπης-Απόλλων Π.
Μαγκλογιάννης-Θεοδωρόπουλος-Αργυρούδης (Πατσαντζόπουλος)
Βικέλας 16.00 Φίλιππος Β.-Αμύντας
Τζαφλέρης-Πουρσανίδης Κ.-Κατωτικίδης (Μελανίδης)
Κυρικακή 19 Ιανουαρίου
Ψυχικού 16.00 Ψυχικό-Διαγόρας Δρ.
Τσώνος-Κωνσταντινόπουλος-Σπυρόπουλος (Σταύρου)
Β΄ Εθνική
Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 15ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:
Κυριακή 19 Ιανουαρίου
1ος Όμιλος
Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Έσπερος
Στρέμπας-Λαζαρίδης-Ασλανίδης (Παππάς)
Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Μαρούσι
Κάρδαρης-Καλογερόπουλος Φ.-Κονταράτος (Κουλούρης)
Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Δούκας
Καρακάσης-Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος (Ναλετάκης Ιωάν.)
Αταλάντης 17.00 Λοκρός Ατ.-Πενερυθραϊκός
Παναγιώτου-Μακρόπουλος-Μαρινάκης (Χριστοδούλου)
Π. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Μανδραϊκός
Τσολάκος-Καραβίτης-Πλιάκας (Παπαδόπουλος Στ.)
Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Εθνικός
Τσαχάκης-Χριστοδουλάκης-Τζίμης (Λιμνιάτης)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-ΝΕ Μεγαρίδας
Θεονάς-Τσάτσης-Χρηστίδης Ηλ. (Γολεγού)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-ΚΑΟ Μελισσίων
Ζιώγας-Σκουλαρίδης-Αγγελής (Τεφτίκης)
2ος Όμιλος
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά
Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Τζ. (Δροσόπουλος)
Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-ΧΑΝΘ
Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Βαρνάς)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Μαχητές
Ευφραιμίδης Στ.-Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου (Γκουρτζελίδης)
Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Στρατώνι
Κοϊμτζόγλου-Σιμητόπουλος-Βασιλόπουλος (Μπρίγκος)
Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος-Λαμίας-ΠΑΣ Γιάννινα
Σταματόπουλος-Δολγύρας-Ξέρας (Δεσάρτης)
Γέφυρας 16.00 Γέφυρα-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
Μπακάλης-Ντούρας-Λάλλα (Σιμητόπουλος)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Πολύγυρος
Τσιαπλής-Παπανικολάου-Λυγούρας (Ιωακειμίδης)
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αίας Ευόσμου
Ελευθεριάδης-Εκίζογλου-Χατζηχαρίσης (Μπαταούλα)
Γ΄ Εθνική
Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 13ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:
Κυριακή 19 Ιανουαρίου
1ος Όμιλος
Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Ερμιόνη
Κώτσου-Πετράκης Γ. (Ζώης)
Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Αχαγιά 82
Σοφιανόπουλος-Λεβεντάκος (Κωστής)
Ακράτας 13.00 Ακράτα-Νέο Ληξούρι
Μαρτινάκος-Ναστούλης (Πίγκας)
Ν. Πέρκιζας 17.00 Χαλάνδρι-ΣΔΥ Τρίπολης
Μαρίγλη-Τσακιράκη (Κυριόγλου)
Κορίνθου 17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-Π. Φάληρο
Κοτσίμπος-Ντάνος (Μαυραντζάς)
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Άρης Νίκαιας
Αντωνιάδης-Μαυρέλης (Τηγάνης)
Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Παναχαϊκή
Καρανικόλα Αλ.-Σκανδαλάκης (Παπαδόπουλος Κ.)
2ος Όμιλος
Νάξου 15.00 Τα Φανάρια-Ένωση Ιλίου
Κανελλόπουλος-Λαμπίρης
Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Ερμής Σχηματαρίου
Νάστος-Ξηροκώστας (Μπουρνάς)
ΕΑΚ Χανίων 15.45 ΑΟΚ Χανιά-Αργοναύτης Τριγλίας
Τσακαλογιάννης-Καμήτσος (Πετράκης)
Ερ. Χατζόπουλος 17.00 Άρης Θήβας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Χριστινάκης-Κατσαπρακάκης (Κάλφα)
Βυζαντινό Α.Κ. 17.00 Πέρα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αναστασίου-Δελαγραμμάτικας (Ζερβούδης)
Ν. Φιλαδέλφειας 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΚ Χαλκίδας
Μαντήλας-Ροδίτης (Ζερδεβάς)
3ος Όμιλος
Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Τιτάνες Παλαμά
Μαραμής-Παζώλης (Μόρφη)
Αριδαίας 17.00 ΦΟ Αριδαίας-ΣΚ Ιωάννινα
Φουντζήλας-Καντερές (Καλότσης)
Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-Φαίακας
Καρακώστας-Δημουλάς (Γκαρτζονίκας)
Μελίκης 17.00 Μελίκη-Αίολος Τρικάλων
Δέλλας-Κωνσταντινέλλης (Βάτσιος)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας
Γραικός-Αναστασιάδης Β. (Τσιγκέλης)
Νέας Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Αετοί Βέροιας
Σιταρίδης-Σελεβός (Γκουντελιάς)
4ος Όμιλος
Αμπελοκήπων 18.00 Ελπίς-Λεύκιππος Ξάνθης
Δημάδης-Ζαχαριάδης (Παπαδόπουλος Ν.)
Περαίας 18.00 Ζέφυρος 02-Απόλλων Καλαμαριάς
Πράττος-Αγραφιώτης Γρ. (Κασαπίδης)
Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Πανσερραϊκός
Μπούγλος Π.-Τοπαλίδης (Πολυχρονίδης)
Σερρών 18.00 Ίκαροι Σερρών-Κένταυρος Καλ.
Κολοκυθάς-Γρηγοριάδης (Δραγκίογλου)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης
Παπαθανασίου-Τσάνταλη (Τοζακίδης)
Μίκρας Α’ 17.00 Μ. Αλέξανδρος-ΔΕΚΑ
Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Β. (Ανδρίτσος)
Σάββατο 18 Ιανουαρίου
Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Καρδίτσα
Μπήτης-Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Παπαγεωργίου)
Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Οίαξ Ναυπλίου
Μπίκας-Παπαθανασίου-Ραχιώτης (Θεοδοσόπουλος)
Μετς 17.00 Παγκράτι-Αγρίνιο
Κατραχούρας-Ρίζος-Τσιμπούρης (Βιδάλης)
1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-Ολυμπιακός
Ανδρικόπουλος-Σκούτας-Γιακείμη (Άκελ)
Στρέφη 17.00 Τρίτων-Ελευθερούπολη
Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης-Φάκαρος (Δούκας)
Μεσολογγίου 17.00 Χ.Τρικούπης-Απόλλων Π.
Μαγκλογιάννης-Θεοδωρόπουλος-Αργυρούδης (Πατσαντζόπουλος)
Βικέλας 16.00 Φίλιππος Β.-Αμύντας
Τζαφλέρης-Πουρσανίδης Κ.-Κατωτικίδης (Μελανίδης)
Κυρικακή 19 Ιανουαρίου
Ψυχικού 16.00 Ψυχικό-Διαγόρας Δρ.
Τσώνος-Κωνσταντινόπουλος-Σπυρόπουλος (Σταύρου)
Β΄ Εθνική
Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 15ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:
Κυριακή 19 Ιανουαρίου
1ος Όμιλος
Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Έσπερος
Στρέμπας-Λαζαρίδης-Ασλανίδης (Παππάς)
Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Μαρούσι
Κάρδαρης-Καλογερόπουλος Φ.-Κονταράτος (Κουλούρης)
Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Δούκας
Καρακάσης-Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος (Ναλετάκης Ιωάν.)
Αταλάντης 17.00 Λοκρός Ατ.-Πενερυθραϊκός
Παναγιώτου-Μακρόπουλος-Μαρινάκης (Χριστοδούλου)
Π. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Μανδραϊκός
Τσολάκος-Καραβίτης-Πλιάκας (Παπαδόπουλος Στ.)
Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Εθνικός
Τσαχάκης-Χριστοδουλάκης-Τζίμης (Λιμνιάτης)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-ΝΕ Μεγαρίδας
Θεονάς-Τσάτσης-Χρηστίδης Ηλ. (Γολεγού)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-ΚΑΟ Μελισσίων
Ζιώγας-Σκουλαρίδης-Αγγελής (Τεφτίκης)
2ος Όμιλος
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά
Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Τζ. (Δροσόπουλος)
Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-ΧΑΝΘ
Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Βαρνάς)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Μαχητές
Ευφραιμίδης Στ.-Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου (Γκουρτζελίδης)
Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Στρατώνι
Κοϊμτζόγλου-Σιμητόπουλος-Βασιλόπουλος (Μπρίγκος)
Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος-Λαμίας-ΠΑΣ Γιάννινα
Σταματόπουλος-Δολγύρας-Ξέρας (Δεσάρτης)
Γέφυρας 16.00 Γέφυρα-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
Μπακάλης-Ντούρας-Λάλλα (Σιμητόπουλος)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Πολύγυρος
Τσιαπλής-Παπανικολάου-Λυγούρας (Ιωακειμίδης)
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αίας Ευόσμου
Ελευθεριάδης-Εκίζογλου-Χατζηχαρίσης (Μπαταούλα)
Γ΄ Εθνική
Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 13ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:
Κυριακή 19 Ιανουαρίου
1ος Όμιλος
Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Ερμιόνη
Κώτσου-Πετράκης Γ. (Ζώης)
Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Αχαγιά 82
Σοφιανόπουλος-Λεβεντάκος (Κωστής)
Ακράτας 13.00 Ακράτα-Νέο Ληξούρι
Μαρτινάκος-Ναστούλης (Πίγκας)
Ν. Πέρκιζας 17.00 Χαλάνδρι-ΣΔΥ Τρίπολης
Μαρίγλη-Τσακιράκη (Κυριόγλου)
Κορίνθου 17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-Π. Φάληρο
Κοτσίμπος-Ντάνος (Μαυραντζάς)
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Άρης Νίκαιας
Αντωνιάδης-Μαυρέλης (Τηγάνης)
Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Παναχαϊκή
Καρανικόλα Αλ.-Σκανδαλάκης (Παπαδόπουλος Κ.)
2ος Όμιλος
Νάξου 15.00 Τα Φανάρια-Ένωση Ιλίου
Κανελλόπουλος-Λαμπίρης
Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Ερμής Σχηματαρίου
Νάστος-Ξηροκώστας (Μπουρνάς)
ΕΑΚ Χανίων 15.45 ΑΟΚ Χανιά-Αργοναύτης Τριγλίας
Τσακαλογιάννης-Καμήτσος (Πετράκης)
Ερ. Χατζόπουλος 17.00 Άρης Θήβας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Χριστινάκης-Κατσαπρακάκης (Κάλφα)
Βυζαντινό Α.Κ. 17.00 Πέρα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αναστασίου-Δελαγραμμάτικας (Ζερβούδης)
Ν. Φιλαδέλφειας 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΚ Χαλκίδας
Μαντήλας-Ροδίτης (Ζερδεβάς)
3ος Όμιλος
Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Τιτάνες Παλαμά
Μαραμής-Παζώλης (Μόρφη)
Αριδαίας 17.00 ΦΟ Αριδαίας-ΣΚ Ιωάννινα
Φουντζήλας-Καντερές (Καλότσης)
Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-Φαίακας
Καρακώστας-Δημουλάς (Γκαρτζονίκας)
Μελίκης 17.00 Μελίκη-Αίολος Τρικάλων
Δέλλας-Κωνσταντινέλλης (Βάτσιος)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας
Γραικός-Αναστασιάδης Β. (Τσιγκέλης)
Νέας Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Αετοί Βέροιας
Σιταρίδης-Σελεβός (Γκουντελιάς)
4ος Όμιλος
Αμπελοκήπων 18.00 Ελπίς-Λεύκιππος Ξάνθης
Δημάδης-Ζαχαριάδης (Παπαδόπουλος Ν.)
Περαίας 18.00 Ζέφυρος 02-Απόλλων Καλαμαριάς
Πράττος-Αγραφιώτης Γρ. (Κασαπίδης)
Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Πανσερραϊκός
Μπούγλος Π.-Τοπαλίδης (Πολυχρονίδης)
Σερρών 18.00 Ίκαροι Σερρών-Κένταυρος Καλ.
Κολοκυθάς-Γρηγοριάδης (Δραγκίογλου)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης
Παπαθανασίου-Τσάνταλη (Τοζακίδης)
Μίκρας Α’ 17.00 Μ. Αλέξανδρος-ΔΕΚΑ
Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Β. (Ανδρίτσος)