Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019

Μεγάλο διπλό στη Λάρισα για τον Αιολικό κόντρα στον Σπάρτακο.

Η ομάδα του Αιολικού που  στηρίχτηκε κυρίως στην άμυνα ,  κατόρθωσε να φύγει νικήτρια από το κλειστό του Αγίου Θωμά νικώντας τον Σπάρτακο 52-56.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Βόλου έπαιξε έξυπνα και δημιούργησε μία διαφορά των δέκα πόντων . Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σπάρτακος ανέβασε ρυθμούς και προσπέρασε στο τέλος του ημιχρόνου με τέσσερις πόντους 23-19. Στην τρίτη περίοδο οι ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ. Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες έπαιξαν πιο ελεύθερο παιχνίδι προσπαθώντας να σκοράρουν . Ο Αιολικός έβαλε μεγάλα σουτ , τα οποια του εδωσαν το ροζ φύλλο αγωνα.

Σπάρτακος-Αιολικός  52-56
Δεκάλεπτα: 06-16, 17-03, 12-14, 17-23
Διαιτητές: Κοντογιάννης - Καραχρήστος Ι.
Σπάρτακος (Βαρδακούλης) Αθανασόπουλος 11(1), Λάιος , Χατζαρίδης, Φλώρος , Φαρμακάς 2,  Φαρμάκης ,  Χαιρετίδης 16(2),, Πάσχος 9, Χρόνης , Ντικούδης 14.
Αιολικός(Μάνος) Κουτσούκης , Δαρτιώτης, Σαμαράς 17(4), Στύλας, Λογοδότης 3, Στρέντζος  , Κολτσιδοπουλος,   Σούλης 9, Γεωργατζής 23(3) , Βαγιόπουλος 2, Παπανικολάου 2,