Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Ανόρθωση-Νέοι ΑΕΛ 99-57 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Εύκολη νίκη για την Ανόρθωση που από την αρχή πήρε μεγάλη  διαφορά στο σκορ , 28-10 στο 10λεπτο, 53-21 στο ημίχρονο και 83-34 στο 30’. επί των Ν. ΑΕΛ , καθώς υπήρχε μεγάλη διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι νεαροί Λαρισαίοι προσπάθησαν και με επί μέρους σκορ 23-16 μείωσαν την διαφορά στο τελικό 99-57 , πετυχαίνοντας μάλιστα και τέσσερα τρίποντα.

Για τους Βολιώτες μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο αγωνίστηκαν οι έμπειροι Κοντάκης και Συλεόπουλος ενώ καθόλου δεν αγωνίστηκε ο Γαλανάκης , με τον κόουτς των γηπεδούχων να μοιράζει το χρόνο συμμετοχής στους υπόλοιπους εννιά της δωδεκάδας.

Ανόρθωση-Νέοι ΑΕΛ  99-57
Δεκάλεπτα: 28-10, 53-21, 83-34, 99-57.
Διαιτητές:
Ανόρθωσις Βόλου(Καπουρνιώτης): Ακριβόπουλος 2, Κουκουράβας 9, Κοντάκης 3(1), Ντίκας 36, Καραθανάσης 8, Καρακώστας, Γκούμας 6, Συλεόπουλος 1, Αβελάς 7(1), Φιλίππου 23, Κοντογιάννης 4.
Νέοι ΑΕΛ(Αμδίτης) Σοφρας 2, Φασλής 23(5), Κερμαλιδης 10(3), Κανάκης 2, Ραχμάνης 8, Τσιγάρας 10(1), Ταμπάρης, Ρούγκας, Σάλλας 2.