Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019

Σουφλάρια – ΓΑΣ Παλαμά 71-67 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Τα Σουφλάρια με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο , κατάφεραν και γύρισαν  το παιχνίδι κόντρα στον ΓΑΣ Παλαμά (36-47 ημιχ.),  με τον αγώνα να πηγαίνει  στην παράταση (59-59κ.α.) .

Εκεί, οι γηπεδούχοι έχοντας την ψυχολογία με το μέρος τους κατάφεραν να έχουν προβάδισμα της τάξεως των 3-6 πόντων και με 71-67 πανηγύρισαν τη δεύτερή τους νίκη.

Σουφλάρια – ΓΑΣ Παλαμά 71-67
Δεκάλεπτα: 11-20, 36-47, 49-51, 59-59 κ.α. 71-67 παρ.
Διαιτητές:Πετρίδης - Παλιοβάιος
Σουφλάρια(Καστώρης-Κυρατζής): Νουτσελάρι 17 (3), Ιωαννίδης 14, Λαγγούρας 10 (2), Γιαννακόπουλος 7 (1), Χαραλαμπόπουλος 6 (1), Μπίζογλου 15 (4), Ζέρβας 2, Τσιανάκας, Πράσσας, Δρουμτσέκας, Ντίνας.
ΓΑΣ Παλαμά (Σερίφης Κ.) Σούμπασης 17 (1), Γκόβαρης 26, Ευ. Φαλιάκης 8 (2), Αλεξανδρής 4, Τσιλίκας 6, Γαγάτσης 2, Μέλλος 4, Πραγγαφίλης, Λυτρίβης, Παπαμαργαρίτης.