Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019

Πέρασε από την έδρα του Αιολικού ο Ίωνας

Με φοβερή άμυνα o Ίωνας κατάφερε να πάρει μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη απέναντι  στην πολύ καλή ομάδα του Αιολικού με σκορ 44-59.

Μετά από ένα μουδιασμένο ξεκίνημα η ομάδα του Ίωνα πήρε τα ηνία και προηγήθηκε με 11 πόντους στο πρώτο ημίχρονο. Στην συνέχεια ακολούθησε ένα κακό πεντάλεπτο στο τρίτο δεκάλεπτο που η ομάδα του Λ. Πρέκα έμεινε άποντη , όμως με δύο τρίποντα του νεαρού Πρέκα η ομάδα  ξεκόλλησε και έφτασε εύκολα στο τέλος στην νίκη.

Αιολικός-Ίωνας 44-59
Δεκάλεπτα: 13-16, 26-37, 31-49, 44-59
Διαιτητές: Γιαννούλης - Μπουγλός Π.
Αιολικός(Μάνος) Λογοδότης 9, Ζαμπέτογλου , Καραγιωργος 3(1), Κολτσιδόπουλος 1,  Σούλης 8(1), Γεωργατζής 8(1), Βαγιόπουλος 2, Παπανικολάου 2, Κουτσούκης 1, Δαρτιώτης, Σαμαράς10(1) , Στρέτζος .
Ιωνας (Πρέκας):  Καραμπάτης, Σιδερής 2, Πρέκας 9(3), Ζήσης , Πάντοςς , Μαντζουράνης 8, Αναστασιάδης 11 , Παρισάκης, Στάμος 2 , Χρηστομάνος 6, Παυλόπουλος 21(3), Φοινικόπουλος