Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019

Βαριά ήττα από τον Διαγόρα Δρυοπιδέων για τον Α.Σ. Καρδίτσας

Κακή εμφάνιση για τον ΑΣΚ και βαριά ήττα στο Αιγάλεω με 102-72 από το Διαγόρα.

Η ομάδα του Κομποδιέτα έλεγχε το ρυθμό του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο (σκορ 43-39), στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι και ο Α.Σ.Κ. δε μπόρεσε να ακολουθήσει. Έτσι, το 2019 δυστυχώς έκλεισε αγωνιστικά με μια ευρεία ήττα για τους Θεσσαλούς , από την καλύτερη επιθετικά ομάδα του πρωταθλήματος.

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Α.Σ.Καρδίτσας  102-72
Δεκάλεπτα: 10-16, 42-39, 74-58, 102-72
Διαιτητές: Ξενικάκης-Κοντίλης-Ταρενίδης Κ. (Άκελ)
Διαγόρας Δρ. (Χούμπαυλης): Αγγελόπουλος, Κουκάς 13 (3), Καράμπουλας 21 (3), Πολυτάρχου 11 (3), Πετροδημόπουλος 9, Λιακόπουλος 25 (3), Καρασταμάτης 5 (1), Παπαδολιάς 5 (1), Βλάχος 5 (1), Μαχαίρας 4, Γκιουζέλης 4 (1).
Α.Σ.Καρδίτσας (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 2, Γράβας 13, Μπιλλής, Παππάς, Κακλαμάνος 15 (5), Σαλάι, Παπαδόπουλος 12, Ερμείδης 16 (4), Καλλές 4, Σανδραμάνης, Τριανταφύλλου 10 (2), Νάκης.