Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019

Με ανατροπή λύγισε την ΑΕΤ ο ΑΟΤρίκαλα

Την 7η νίκη σε 10 αγώνες στην Α1 ΕΣΚΑΘ, σημείωσε ο Α Ο Τρίκαλα στο Δημοτικό κλειστό επικρατώντας της ΑΕΤ με 81-69.
Ο ΑΟΤ γύρισε το ματς στην τελευταία περίοδο, καθώς η ΑΕΤ προηγήθηκε στις τρεις πρώτες περιόδους και μάλιστα έκανε και διαφορές άνω των δέκα πόντων σε σημεία του αγώνα , στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Α Ο Τρίκαλα "ροκάνισαν" την διαφορά τους και με βελτίωση στην άμυνα και αντεπίθεση στην τελευταία περίοδο πήραν τη νίκη αλλά και διαφορά στο σκορ.

Πλέον η ομάδα των Τρικάλων, θα προετοιμαστεί για την συμμετοχή της στο φάιναλ φορ του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ, όπου θα αντιμετωπίσει το Σάββατο 28 Δεκεμβρίου στον ημιτελικό τον Γ Σ Αλμυρού στις 6 μ.μ. στο κλειστό του Παλαμά.

ΑΟΤ – ΑΕΤ  81-69
Δεκάλεπτα: 13-20, 32-41, 57-60, 81-69
Διαιτητές: Γκούτας - Κυρίτσης
Α.Ο.Τρίκαλα (Παναγιώτου) Λεπενιώτης 30 (1),Γκαντιάς 5 (1),Πατιτάκης 2,Μπέφας 7,Απέργης,Ούτος 6(2) , Νικόπουλος 3 (1), Βήτας, Διαλεσιώτης, Φούντας 21(1), Μερίτσης 7 (1).
ΑΕΤ: (Γκότας Χρ.)Αλεξίου Λ. , Καράς Ε.,  , Καταραχιάς Κ., Μαρτζέλης Δ. 19(3), Γεωργακόπουλος Γ. 16(1), Τζουρτζιώτης Κ. 4, Μαντούδης Ι. , Αμπράζης , Κ. 5, Μοσχόπουλος , Χρηστάκος Σ. 15(1), Μπαρέκας Α. 10.