Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019

Εύκολα 75-45 την Sports Academy ο ΑΟ Τρίκαλα.

Την πέμπτη νίκη σε οκτώ αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ, σημείωσε η ομάδα του Α Ο Τρίκαλα, η οποία επικράτησε στο Δημοτικό κλειστό το βράδυ της Κυριακής 8/12, της Sports Academy , με σκορ 75-45.

Στο πρώτο ημίχρονο αντιστάθηκαν οι φιλοξενούμενοι και πάλεψαν το ματς με αποτέλεσμα να κρατούν τον ΑΟΤ σε χαμηλά επίπεδα αλλά και να βρίσκονται κοντά στο σκορ. Στην επανάληψη ο ΑΟΤ με δυνατή άμυνα και καλύτερες επιθέσεις περιόρισε την SAL σε πολύ χαμηλά ποσοστά σκοραρίσματος ( Η Σπορτ Ακαδημία σημείωσε μόλις 18 πόντους σε όλο το δεύτερο μέρος) και με επιμέρους σκορ 22-9 και 20-9, η Τρικαλινή ομάδα, πήρε τις διαφορές και τη νίκη στην αναμέτρηση.