Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2019

Ήττα από τον Τρίτωνα για τον Α.Σ.Καρδίτσας KSD

Την ήττα με 91-81 γνώρισε ο Α.Σ.Καρδίτσας KSD από τον Τρίτωνα στην Αθήνα, σε εξ αναβολής αγώνα για την 4η αγωνιστική.

Οι "κυανόλευκοι" βρέθηκαν μακριά από τον καλό τους εαυτό, βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 25-10 στην πρώτη περίοδο, μείωσαν σε 43-36 στο ημίχρονο, ενώ μείωσαν στο -4 δύο λεπτά πριν τη λήξη (σκορ 84-80) αλλά ο Τρίτωνας βρήκε τις λύσεις στα κρίσιμα σημεία και έφτασε δίκαια στη νίκη.

Τρίτων-Καρδίτσα 91-81
Διαιτητές: Κατραχούρας-Αναστόπουλος Αντ.-Τσιμπούρης (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 25-10, 43-36, 71-59, 91-81
Τρίτων (Μιχελάκος): Παπαδημητρίου 10 (2), Κουτούλας 11 (3), Γάργαλης, Καλαντζής 14, Κόκκαλης 19 (3), Παπαρέγκας 8 (2), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 16, Σπυριδάκης, Κουκουνιάς 2, Βερτούδος, Στανόγεβιτς 11 (1).
Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης, Γράβας 5 (1), Παππάς, Κακλαμάνος 28 (5), Παπαδόπουλος 4, Ερμείδης, Θέος 12 (2), Καλλές 5, Σανδραμάνης 4, Τριανταφύλλου 23 (4), Νάκης.