Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

BC Volos-Σκιάθος 55-46 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Χωρίς να παίξει καλό μπάσκετ το BC Volos έφτασε στην νίκη απέναντι στην πολύ καλή νεανική ομάδα του Γ.Σ.Σκιάθου , που πάλεψε το παιχνίδι μέχρι το τέλος παρά τις ελλείψεις , με σκορ 55-46.

Στα αρνητικά του αγώνα ο τραυματισμούς του  Παπαδάκη στο 2ο δεκάλεπτο (Σκίσιμο στο φρύδι), αλλά και η  θλάση του Κρίτσαλου στην 3η περίοδο που δεν του επέτρεψε να συνεχίσει το παιχνίδι.

BC Volos-Σκιάθος  55-46
Δεκάλεπτα: 14-14, 29-24, 40-38, 55-46
Διαιτητές:Ηλιόπουλος - Καραθάνος
BC Volos : (Καρακατσούνης Ι.-Καρακατσούνης Κ.)Κουτσιμπανάς 3(1), Τσίχλας , Καλλέργης 10(1), Κορέντης 6(2), Σταυρου, Λιβάνιος 8, Ξυπνητός 2, Φιλίππου 1, Σκαμαντζούρας , Καρασάββας 7, Αγγελόπουλος, Τσίγκος 18.
Γ.Σ.Σκιάθου: (Μπορίνος)Ρίκα 1,  Ρηγανάς 2, Τσιμπλιαράκης 4, Τσάκα 5, Κρίτσαλος 23(3), Ντότση , Παπαδάκης 2, Κοντος 1, Λάνι , Σανίδας 8 .