Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Σεφτέ στις νίκες η Ελασσόνα , 67-64 τους Δαναούς .

Την πρώτη της νίκη έκανε η  Ελασσόνα για την 4η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ στον Β όμιλο,  επικρατώντας εντός έδρας  με σκορ 67-64 των Δαναών.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ελασσόνα ήταν καλύτερη και πήρε διαφορά στο σκορ, στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι Δαναοί ανέκαμψαν και διεκδίκησαν τη νίκη μέχρι το τέλος.

Σε ένα ματς που κρίθηκε στο τέλος και στις λεπτομέρειες ,  οι άνθρωποι της ομάδας των Δαναών, εξέφρασαν  παράπονα για την διαιτησία  και κάνουν λόγο ότι με καθοριστικά σφυρίγματα υπέρ των γηπεδούχων κι ενώ ο αγώνας πήγαινε πόντο πόντο , καθόρισαν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΓΣ Ελασσόνας – Δαναοί Τρικάλων 67-64
Δεκάλεπτα: 13-6, 40-28, 51-43, 67-64
Διαιτητές:Ξέρας-Καρακώστας
ΓΣΕ Ελασσόνας (Σαλεπτσής-Δήμος): Πάσχος Ε., Αλεξίου, Τσανούλας 4, Τζήκας 17, Σαλεπτσής 17(3), Πάσχος Δ. 2, Σκρέτας, Παλάσκας 8, Παρλάντζας 3(1), Κωνσταντινίδης , Κουλιούμπας 16(2)
Δαναοί(Κωτούλας) Ρηγογιάννης , Μπαλωμένος 12(2), Τσίγκας , Ταλλαρος ,  Πισμίσης 9(1), Παπαδόπουλος ,  Μικαελιάν 11(2), Ζαμπραίλας ,Τσέπας 15,  Μάρκος 7, Κωτούλας 10.