Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Ερμής Αγιάς 2018-Ίκαρος Νεάπολης 66-57 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μετά από ένα ωραίο αγώνα που έγινε στο ανακαινισμένο κλειστό γυμναστήριο Αγιάς ο τοπικός Ερμής κέρδισε τον Ίκαρο Νεάπολης με σκορ 66-57.

Οι δυο ομάδες άργησαν να βρουν τα πατήματα τους με τον Ίκαρο να είναι καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και να βρίσκεται μπροστά με 30-26. Η ομάδα της Αγιάς μπήκε δυνατά στο τρίτο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 23-14 πήρε το προβάδισμα, το οποίο στην συνέχεια έφτασε μέχρι τους 13 πόντους διαφορά για να φτάσει στο τέλος στη νίκη, μπαίνοντας έτσι με το δεξί στην επιστροφή στην φυσική της έδρα!

Τον αγώνα παρακολούθησε ο περιφερειακός σύμβουλος κ. Δημότσιος Σ., ο οποίος ήταν υπεύθυνος και κύριος συντελεστής για το έργο της ανακατασκευής του κλειστού, τον οποίο η ομάδα του Ερμή ευχαριστεί θερμά, καθώς επίσης και ο αντιδήμαρχος κ. Μπαρμπέρης Π.

Ερμής Αγιάς 2018-Ίκαρος Νεάπολης  66-57
Δεκάλεπτα: 10-13, 26-30, 49-44, 66-57
Διαιτητές: Γκέκας - Λυτροσυγκούνης
Ερμής Αγιάς 2018(Μακροβασίλης): Ντεβές 16,Γκατζώγιας ,Μάτης Ν. 13(3), Τάτσιος 4, Χονδροδήμος 9(2), Μάτης Γ. , Μπακούρας , Αγορίτσας 5(1), Ριζούλης 2, Φιλίντας 17(2)
Ίκαρος Νεάπολης(Τσιρινδάνης)Παράσχος 7(1), Σπανός , Λιάλιος 6, Καραγιάννης 14, Κυριακάκης 2, Θεοδωρόπουλος 7(1), Ζιώγκας 3, Γκορτσίλας 14, Μπίλλης 4(1)