Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2019

Νίκη με καλή εμφάνιση κόντρα στο Παγκράτι για τον ΑΣ Καρδίτσας. (φώτο + vid)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ο Α.Σ. Καρδίτσας, η οποίος  νίκησε εντός έδρας το Παγκράτι με 87-77.

Οι παίχτες του Κομποδιέτα, με κορυφαίους  τον Τριανταφύλλου 22(5) και Γράβα 15, ανώτεροι σε όλο το ματς ήταν μπροστά και είχαν τον πλήρη έλεγχο μέχρι το τελικό 87-77.

Ο Α.Σ. Καρδίτσας προηγήθηκε με 21-14 στο πρώτο δεκάλεπτο, με 47-34 στο ημίχρονο και δεν έχασε την πρωτοπορία στο σκορ μέχρι το τέλος, φτάνοντας δίκαια στη νίκη με το τελικό 87-77 απέναντι στο αξιόμαχο Παγκράτι. Η ομάδα του ΑΣΚ πέτυχε τη νίκη έχοντας τη θερμή συμπαράσταση των φιλάθλων στο -πιθανότατα- αποχαιρετιστήριο ματς στο παλιό κλειστό.

ΑΣ Καρδίτσας - Παγκράτι 87-77
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Καλογερόπουλος Λ.-Δόλγυρας (Χλωρός)
Δεκάλεπτα: 21-14, 47-34, 71-57, 87-77
Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 9 (1), Γράβας 15, Σανδραμάνης, Παππάς 5 (1), Κακλαμάνος 10 (2), Ερμείδης 4, Θέος 11, Καλλές 5, Παπαδόπουλος 6, Τριανταφύλλου 22 (5).
Παγκράτι (Κουτρούλιας): Τζιβελέκας 13 (2), Πίνης 5 (1), Κακαργιάς, Χνάρης, Ντιαλό, Ξύδης 7 (1), Καραμαλέγκος 8, Μιχαλούτσος 17 (4), Ντράσκοβιτς 22 (1), Δελίδης 3 (1), Μουστόπουλος 2.