Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2019

Νίκη Βόλου: Φιλική νίκη επί των Αετών Βέροιας

Το τελευταίο της φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας έδωσε η Νίκη Βόλου ενόψει του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής, με αντίπαλη την ομάδα των Αετών Βέροιας.

Οι παίκτες της Νίκης μπήκαν δυνατά στο πρώτο μέρος, κλίνοντας το ημίχρονο με σκορ με 49-35.
Ίδια η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο , όπου η άμυνα έδωσε την ευκαιρία για αρκετούς αιφνιδιασμούς , με τους παίκτες των Κοσμάτου-Καραγιώργου να ρίχνουν στροφές στο τελευταίο δεκάλεπτο και η διαφορά να μειώνετε στο τελικό 79-71.

Νίκη Βόλου - Αετοί Βέροιας 79-71
Δεκάλεπτα: 28-23, 49-35, 63-47, 79-71
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος - Καραγιώργος): Σαριμπαλίδης, Βερτζάγιας, Σιμάκης, Καραγέωργος, Κουτίνας, Καρπέτης, Τσώλης, Ακούνια, Σταυροθεόδωρος, Παρασκευάς, Τάσσος
Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης) : Ιωσηφίδης, Τρομπούκης, Γκεκόπουλος, Ζησιός, Μαραπίδης, Κουσιάντζας, Σταυρουλάκης, Σιδηρόπουλος, Καπνάς, Αναστασιάδης