Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019

Με το… δεξί ξεκίνησε ο Γ.Σ.Φαρσάλων : 71-82 την Ευκαρπία (Β' Εθνική)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής  ο Γ.Σ.Φαρσάλων, καθώς επικράτησε  εκτός έδρας με 71-82 της Ευκαρπίας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος .

Το πρώτο μέρος κύλησε με ταν Γ.Σ.Φαρσάλων να είναι ανώτερος  και να καταφέρνει να πάρει και το προβάδισμα με 37-40 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο ίδιο μοτίβο και το τρίτο δεκάλεπτο όπου άπλα τα Φάρσαλα ανέβασαν  σε 4 πόντους τη διαφορά 61-65.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως οι παίκτες του   ανέβασαν στροφές και κατάφεραν κάνοντας ένα επί μέρους  10-17 να αυξήσουν κι άλλο τη διαφορά και να πάρουν τελικά την πολύτιμη  νίκη με 71-82.

Ο Γρηγόρης Γιασάρης είχε κάθε λόγο να είναι ικανοποιημένος από την εικόνα και τη νίκη της ομάδας του απέναντι στην Ευκαρπία,  καθώς είδε πλουραλισμό και πολυφωνία στην επίθεση , έχοντας 6 παίκτες  να τελειώνουν τον αγώνα με διψήφιο αριθμό πόντων.

Ευκαρπία-Γ.Σ.Φαρσάλων71-82
Δεκάλεπτα : 19-22, 37-40, 61-65, 71-82.
Διαιτητές :Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Ελευθεριάδης Π.)
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδαλας): Τουλούπης 4, Κιούρκας 5(1), Χατζημιχαήλ 2, Χολέβας 16(1), Ουλουσίδης 6, Απιδόπουλος 6, Πλεξίδας 13(3), Χατζίδης , Γκαβέζος 11, Βαρίτης , Πρεδάρης , Χαρτόπουλος 8(1).
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης) Στάνκοβιτς , Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 13(1), Τσούμας Σ. 11(2), Βρεττάς 13(4), Πεταλωτής 13(1),  Μουλάς 15(1), Δέσπος 7(1), Τσούκας 10(2).