Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2019

Με το… δεξί ξεκίνησε το κύπελλο ο Γ.Σ.Φαρσάλων 73-44 τον Κ.Α.Ο.Χ

Ο Γ.Σ.Φαρσάλων επικρατώντας άνετα του ΚΑΟΧ (Ευρώπη 87 Πευκ. ), συνεχίζει στο θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά την νίκη του με σκορ 73-44.

Οι παίκτες του Γρηγόρη Γιασάρη μετά το πρώτο δεκάλεπτο (18-19), προσπάθησαν πάλεψαν τον αγώνα , αυξάνοντας την υπέρ τους διαφορά στο +22 στο ημίχρονο(45-23).

Συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό ,  με κορυφαίους τους Μουλά 15, Παπαχρήστο 14 (1) , Τσούκα  11(1) και Βρεττά 11, κατάφεραν τελικά να πάρουν την πρόκριση στην επόμενη φάση επικρατώντας με σκορ 73-44

Την δεύτερη αγωνιστική τα Φάρσαλα θα αντιμετωπίσουν και πάλι  εντός έδρας , την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου , κατά πάσα πιθανότητα την ομάδα του Φίλιππου Βέροιας  που θα καλύψει το κενό του Ιπποκράτη στην Α2 , στο δεύτερο παιχνίδι για τον θεσμό του Κυπέλλου. (Την απόφαση θα την πάρει η ΕΟΚ )

Γ.Σ.Φαρσάλων – Κ.Α.Ο.Χ. 73-44
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Παζώλης-Κοντογιάννης (Βαρνάς)
Δεκάλεπτα: 18-19, 45-23, 57-31, 73-44
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης) Πεταλωτής 8, Στάνκοβιτς 5(1), Τσούμας Σ. 7, Βρεττάς 11, Τσούκας 11(1), Βασιλείου, Παπαχρήστος 14(1), Μουλάς 15, Δέσπος 2.
Κ.Α.Ο.Χ (Παναγιωτόπουλος) Σελεμενάκης , Σμυρλής , Φιλοξενίδης 15(1), Τσίνας , Βλαγκόγιας 12(1), Ευγενίου 6, Χαρταβέλλας , Τογανίδης 2, Κωνσταντινίδης 4, Ζαχαρής 5, Κανακόγλου , Τύπος .