Δευτέρα 29 Ιουλίου 2019

Πρωταθλητές Ταλαιπωρία και Bro Cafe στο ανεπίσημο τουρνουά μπάσκετ Μαγνησίας .(φώτο)

Ολοκληρώθηκε την Πέμπτη 25/7 το 33ο Ανεπίσημο Πρωτάθλημα Μπάσκετ Μαγνησίας στο Ελικοδρόμιο της Νέας Ιωνίας.

Άλλη μια χρονιά που όλοι μαζί , αθλητές, προπονητές, παράγοντες, διαιτητές, κριτές, φίλαθλοι, αντάμωναν καθημερινά, και απολαμβάνουν μπασκετικό  θέαμα στο καθημερινό ραντεβού τους για ένα σχεδόν μήνα.

Το τουρνουά διεξήχθη σε δυο (2) κατηγορίες: μια κατηγορία για Επισήμους Αθλητές και μια κατηγορία για μη Επισήμους Αθλητές.

Στην κατηγορία των  Επισήμων Αθλητών , πρωταθλητής αναδείχθηκε το Bro Cafe που επικράτησε στον τελικό  με 91-70  του Ευήλιον.

Την τρίτη θέση κατέλαβε η ομάδα των Παλαίμαχων του Γ.Σ.Β. καθώς δεν κατέβηκε να αγωνιστεί η ομάδα Disco Dorian Grey

Στην άλλη κατηγορία των Ανεπίσημων Αθλητών, πρωταθλητής αναδείχθηκε η Ταλαιπωρία, που νίκησε  στον τελικό το Reef με 47-38, ενώ την τρίτη θέση πήρε η ομάδα  του  Αστέρα Κουφαλίων, καθώς δεν κατέβηκε να αγωνιστεί η ομάδα NBAA.

Μετά το πέρας των αγώνων έγινε η  τελετή λήξης του τουρνουά και πραγματοποιήθηκαν οι βραβεύσεις των ομάδων και των αθλητών που διακρίθηκαν.