Δευτέρα 17 Ιουνίου 2019

Πρώτη νίκη για τους Τιτάνες στην Β' φάση του Πανελλήνιου Κορασίδων (φώτο)

Τα κορίτσια του Λ. Χαντζιάρα τα έδωσαν όλα στον αγώνα με τον Ιερισσό, πάλεψαν το παιχνίδι μέχρι το τέλος και τελικά πήραν την πρωτη τους νίκη με 45-55 στην  Β' φάση του Πανελλήνιου Κορασίδων.
Από το πρώτο δεκάλεπτο κιόλας, η ομάδα των Τιτάνων Παλαμά ήταν μπροστά στο σκορ. Η διάφορα στο ημίχρονο παρέμεινε βραχεία αλλά σημαντική (23-28).

Στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια των Τιτάνων είχαν καθαρό μυαλό, παρέμειναν ψύχραιμες και κατάφεραν να πάρουν το πολυπόθητο ροζ φυλλο αγώνα.

Ασταμάτητη η Εύα Μπακράτση που σημείωσε 31 πόντους (από τους 55 !!) και η Τσαρή συμπλήρωσε άλλους 16. Η δίψα των κοριτσιών για τη νίκη ήταν εμφανής και τελικά τα κατάφεραν.

Ιερισσός 99-Τιτάνες  45-55
Δεκάλεπτα: 12-15, 23-28, 34-36, 45-55
Διαιτητές:  Ντόντης-Καρμπά
Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκη , Πασχαλά 17, Τζέλιου 9(1), Χριστοδούλου 4, Γκατσιώνη 13, Σαρακατσιάνου 2, Τσουκαλά, Καμπάνη, Συκιώτη.
Τιτάνες Παλαμά  :  (Λ. Χαντζιάρας): Τζέλλα, Λιάπη, Τσιάρη 16, Πατσιαλή 6(2), Μασούρα, Βαλλιανάτου, Δασκαλοπούλου, Καρακώστα, Ντίνα, Μπακράτση 31, Κωνσταντέλλου, Καλαντζοπούλου 2.