Τρίτη 18 Ιουνίου 2019

Ήττα για τους παίδες του Κεραυνού από την Νικόπολη με 65-82 (Β’ φάση Πανελλήνιου Παίδων)

Την  ήττα  γνώρισαν οι παίδες  του Κεραυνού από την  ομάδα της Νικόπολης με 82-65 στα πλαίσια  της τέταρτης ημέρας της Β' φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη.

Οι παίκτες των Πάκα-Παππά δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Νικόπολη που αν και πάλεψαν τον αγώνα , τελικά γνώρισαν την ήττα  με 82-65 σε ένα παιχνίδι που, όπως δείχνει και η διακύμανση του σκορ, η ομάδα της Πρέβεζας  από νωρίς έβαλε τις βάσεις για μια  νίκη, προηγούμενη στην πρώτη περίοδο με 22-26 και στο ημίχρονο με 35-37, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφθασε στους 8 πόντους (49-57). Η τελευταία περίοδο τελικά είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους προπονητές να χρησιμοποιούν όσους παίκτες είχαν στην διάθεση τους.

Αύριο ο Κεραυνός αντιμετωπίζει για την τελευταία αγωνιστική τον Αστέρα Καβάλας,  ο οποίος αν κερδίσει τον σημερινό αγώνα με την Αριδαία παίρνει την πρόκριση για την τελική φάση.

Κεραυνός-Νικόπολη 65-82
Δεκάλεπτα: 22-26, 35-37, 49-57, 65-82
Διαιτητές:Σελεβος - Δέλλας
Κεραυνός (Πάκας-Παπάς): Αλέξης , Δημητρίου , Γκουντελάκης 16(1), Παππάς 4, Γιακούλας , Αργυρούλης 2, Τακούλας 8(1), Παπαχρηστούδης , Γιοβανόπουλος 5(1), Καράτζιος 14, Γεροκώστας 7, Ντριγκόγιας 9.
Νικόπολη (Πολίτης): Τζώκας , Καραστάθης 20(3), Αναστασόπουλος 4, Μίχος 4(1), Τζίμας 6, Κυριαζής 5(1), Παππάς , Ζήκας 11(1),  Μουσγάς 24, Παπάς 3, Κατσάνος 5(1).