Σάββατο 13 Απριλίου 2019

Μεγάλη νίκη κόντρα στην Καστοριά με απίστευτο κόσμο για τον Α.Σ.Καρδίτσας. (vid)

Πολύ μεγάλη νίκη για τον Α.Σ.Καρδίτσας  που επικράτησε της Καστοριάς με 71-61 και έφτασε στις 14 νίκες στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής .
Ο Α.Σ.Καρδίτσας  Μέλι ΑΤΤΙΚΗ ξεπέρασε όλες τις δυσκολίες, προηγήθηκε με 42-41 στο ημίχρονο και 57-53 στο 30'. Στην τελευταία περίοδο με όπλο την άμυνα και τη συγκλονιστική υποστήριξη του κόσμου, έφτασε τη διαφορά στους 13 (71-58) και πήρε τη νίκη με το τελικό 71-61, καλύπτοντας και τη διαφορά του πρώτου αγώνα.

Α.Σ.Καρδίτσας-Καστοριά 71-61
Διαιτητές: Παναγιώτου-Ξενικάκης-Κωνσταντινίδου (Τέγα)
Δεκάλεπτα: 21-22, 42-41, 57-53, 71-61
Α.Σ.Καρδίτσας (Τζήμας): Μόκφορντ 9 (2), Γράβας 11, Παπαχρήστος 6, Μαυρογιάννης 9 (1), Κακλαμάνος 10 (1), Καρράς 7, Ερμείδης, Καλλές 1, Σαριμπαλίδης 6 (2), Μαγκουνής 12.
Καστοριά (Καραγιάννης): Αμπαράς 2, Πετρόπουλος 2, Μελισσαράτος 10 (1), Χονδρογιάννης 8 (2), Βλάχος, Απιδόπουλος 4, Χρυσόπουλος 5 (1), Ράπτης 7 (1), Βαβάτσικος 11 (3), Καραμανώλης, Τζακόπουλος 3 (1), Σταμένκοβιτς 9 (1).

Πηγή φώτο : karditsapress.gr