Δευτέρα 22 Απριλίου 2019

Ήττα από την ΧΑΝΘ για τον Γ.Σ.Φαρσάλων. (Βαθμολογία)

Την ήττα με 78-70 γνώρισε η ομάδα του Γ.Σ.Φαρσάλων στη Θεσσαλονίκη από την ΧΑΝΘ, στον αγώνα που ολοκλήρωσε την  27η αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της Β’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι είχαν συνεχώς το προβάδισμα και έκλεισαν  το ημίχρονο  στο +11 (43-32), ενώ η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο , με τους παίκτες του Φόρου να γνωρίζουν τελικά την ήττα με 78-70.

Για την ομάδα των Φαρσάλων , καθοριστικής σημασίας,  για να  αποφύγει τις περιπέτειες , αποκτάει η εντός έδρας αναμέτρηση με την Ελευθερούπολη, που θα γίνει  μετά τις εορτές του Πάσχα (5/5).

ΧΑΝΘ – Γ.Σ.Φαρσάλων 78-70
Τα δεκάλεπτα : 21-15, 43-32, 61-49, 78-70.
Διαιτητές :Ντούρας-Δημάδης (Γκούμας)
ΧΑΝΘ (Ζαφειρουδης): Βαζούκης, Ντίνος 6(2), Χονδρόπουλος 12(4), Παπαδόπουλος 6, Ζαφειρούδης 10(2), Γεωργάκης 2, Πέτροβιτς 6(2), Καραγεωργίου, Δεληγεώργης 19(1), Βλαγκόγιας 8, Τσάμης 9
Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος) : Λεπενιώτης 12(3), Χαιρετίδης 13(3), Αλεξόπουλος, Βασιλείου, Αναγνωστόπουλος 9(2), Τσιώγκας 3(1), Τοπουζίδης 17(5), Λούτας, Γκιουλέκας 12(2), Φαρμάκης, Δέσπος 2, Φιλιππόπουλος 2.